close
تبلیغات در اینترنت
پزشکی
طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي
?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
♣کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه♣
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

پزشکی

دکتر انلاين

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

تبليغات رزبلاگ

عطاري انلاين

طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي

?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
?کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه?
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

دیکلوفناک نزنید

از هم افتادگی مچ پا ناشی از تزریق عضلانی دیکلوفناک است.

 

پیرو اطلاعیه‌های پیشین مرکز ثبت عوارض ناخواسته داروهای ایران (ADR) در خصوص عارضه افتادگی مچ پا متعاقب تزریق عضلانی آمپول دیکلوفناک سدیم و با توجه به عدم دریافت گزارش مشابه پس از محدود شدن مصرف آمپول دیکلوفناک سدیم به بیمارستان‌ها، متأسفانه در مردادماه سال جاری باز هم گزارش‌هایی جدید مبنی بر بروز عارضه افتادگی مچ پا مشکوک به تزریق عضلانی آمپول دیکلوفناک دریافت شده است.

مورد اول مردی ۲۴ ساله‌ای است که با درد شدید اپی‌گاستر (تیرکشنده به پهلوها) به اورژانس بیمارستان مراجعه نموده و پزشک اورژانس جهت تخفیف علایم اولیه برای وی آمپول دیکلوفناک و هیوسین تجویز می‌نماید. بیمار حین تزریق آمپول دیکلوفناک دچار درد شدید و غیر متعارف در محل تزریق و لرزش اندام تحتانی می‌گردد و پس از نیم ساعت اندام تحتانی از ناحیه زانو به پایین بی‌حس می‌شود. الکترومیوگرافی (EMG) به‌عمل‌آمده از بیمار نشان‌دهنده آسیب شدید شاخه پرونئال عصب سیاتیک است.

مهم ترین اسیدهای چرب و منابع غذایی آن ها

در این مقاله به انواع اسیدهای چرب به همراه منابع غذایی ان ها می پردازیم.نام اسید چرب

نوع اسید چرب

منابع غذایی

پالمیتیک

SFA

روغن پالم، چربی گوشت گاو، روغن هسته پالم

استئاریک

SFA

کره کاکائو، چربی گوشت گاو

اسید میریستیک

SFA

روغن نارگیل، کره

اسید لوریک

SFA

روغن نارگیل، روغن هسته خرما

اسید اولئیک

MUFA

روغن زیتون، روغن کلزا (کانولا)

اسید لینولئیک

PUFA

روغن ذرت، روغن سویا، روغن گل رنگ، روغن پنبه دانه

اسید لینولنیک

PUFA

روغن سویا، روغن دانه کتان، روغن کلزا (کانولا)

گرفتگی و درد عضلات را چگونه برطرف کنیم

به چند نفر از دوستان قدیمی‌تان زنگ می‌زنید و قرار یک ورزش گروهی را پیشنهاد می‌کنید که می‌تواند شنا یا حتی بسکتبال باشد. خوشبختانه قرار جور می‌شود و چند ساعتی را به حرکت دادن عضلاتتان می‌گذرانید که مدتهاست هیچ کاری از آنها نکشیده‌اید . وقتی به خانه بر می‌گردید و دوش می‌گیرید تفریح و ورزش کم‌کم مزه خود را از دست داده و جایش را عضله دردی می گیرد که تکان خوردن را برایتان غیر قابل تحمل می کند.

خوب، شما به مشکلی دچار شده‌اید که هر کس هم جای شما بود گرفتارش می‌شد. مدتهای مدید عضلاتتان را کم تحرک بار آورده‌اید و اکنون انتظار دارید که با حرکتهای سنگینی که به یک باره به او تحمیل کرده‌اید بی‌صدا بنشیند ؟بهترین راه برایتان این بود که هر ورزش را به طور مداوم ادامه می‌دادید که دچار چنین شوک‌هایی نشوید اما در حال حاضر نیز تنها باید به فکر درمان عضله های دردناک و گرفته شما بود که راه رفتنتان را بسیار مشکل کرده‌اند به شکلی که انگار با یک کامیون تصادف کرده‌اید. تنها کاری که هم اکنون می‌توان کرد آن است که چند راه آسان را پیشنهاد بدهیم که شاید وضعیت دردتان بهتر شود و در ضمن بدانید که از این پس چطور ورزش کرده و با عضلاتتان کنار بیائید:

توصیه های لازم در مورد شیر

توصیه های لازم در مورد شیر

شیر منبع غنی از کلسیم است و نقش عمده کلسیم در تشکیل استخوان و دندانها می باشد . شیر و فرآورده های شیر بخاطر مقدار کلسیم کافی ، آسانی هضم و ارزانی از بهترین منابع کلسیم می باشند . شیر بدون چربی و شیری که چربی آن گرفته شده از نظر کلسیم بر شیرکامل ارجحیت دارد .
زیرا وقتی که چربی شیر که مقدار جزئی کلسیم دارد گرفته شود ، بجای آن شیرکلسیم دار جانشین می شود که پرارزشتر است . یک فنجان بستنی از لحاظ مقدار کلسیم تقریباً با نصف فنجان شیر برابر است . شیرپاستوریزه باید حتماً در داخل یخچال بین صفر تا ۴ درجه بمدت حداکثر ۴۵ ساعت نگهداری شود.

از نگهداری شیر پاستوریزه در خارج از یخچال خودداری شود . بعد از مصرف شیر پاستوریزه ، شیشه خالی را با آب سرد شستشو دهید. از انداختن درب آلومینیومی و یا سایر اشیاء به داخل شیشه های شیر پاستوریزه خودداری نمائید .

چنانچه شیرپاستوریزه بیش از ۴۸ ساعت در یخچال باقی بماند و علائم قساد و بریدگی در آن مشاهده نشود قبل از مصرف آن را حداقل بمدت ۱ دقیقه بجوشانید .

کشف راز سپید شدن مو


محققان انگلیسی و آلمانی موفق شدند راز تغییر رنگ موها با بالا رفتن سن و سفید یا خاکستری شدن آنها در سنین میانسالی و پیری را فاش کنند.

به گفته این محققان وجود رادیکال‌های آزاد اکسیژن دلیل خاکستری شدن رنگ موهاست. این پژوهشگران امیدوار هستند که کشف جدید، آنها را به سمت ابداع روش‌های مفید و کارآمد برای جلوگیری از سفید شدن موها سوق دهد.
پروفسور هانیز دکر، محقق انستیتو بیوفیزیک در دانشگاه مانیز آلمان دراین‌باره خاطرنشان کرد: پیروکسید هیدروژن منشا تغییر رنگ موهاست. وی معتقد است: با افزایش سن میزان این ماده هم در پیاز مو بیشتر می‌شود و هم در نهایت از سنتز رنگدانه ملانین در تار مو جلوگیری می‌کند.

بر اساس این گزارش، پیروکسید هیدروژن یک ماده سفیدکننده به شمار می‌آید که محصول بازمانده از فعل و انفعالات متابولیک در بدن است. این ماده شیمیایی در تمام بافت‌های بدن وجود دارد و مقدار آن بسیار اندک است. محققان می‌گویند: در حالت عادی آنزیمی در بدن ترشح می‌شود که پیروکسید هیدروژن را به آب و اکسیژن تجزیه می‌کند، اما با بالا رفتن سن از مقدار این آنزیم کاسته می‌شود و در این وضعیت بتدریج بر مقدار پیروکسید هیدروژن افزوده می‌شود. پیروکسید هیدروژن با اکسیده کردن یک اسید آمینه به نام میتونین به آنزیم تیروسیناز حمله می‌کند. این آنزیم سنتز شده و در نتیجه از مقدار آن کاسته می‌شود. با کم شدن آنزیم از مقدار رنگدانه ملانین نیز کاسته می‌شود. این اکسیداسیون توسط پیروکسید هیدروژن علاوه بر تخریب روند تولید ملانین روی سایر آنزیم‌های مورد نیاز برای ترمیم پروتئین‌های آسیب‌دیده نیز تاثیر منفی می‌گذارد و منجر به سفید شدن موها می‌شود.

5 راه فرار از افسردگی عصر جمعه

بعدازظهر جمعه که می*شود معمولا احساس گنگی پیدا می*کنیم؛ احساس ناخوشایندی که حتی وقتی بچه هم بودیم آن را تجربه کرده*ایم. نوعی افسردگی خاص که اجازه نمی*دهد از ساعات پایانی روز جمعه لذت ببریم. شاید شما هم بار*ها چنین احساسی پیدا کرده باشید...
افسردگی عصر جمعه تقریبا نوعی احساس شایع است که آمار نشان می*دهد میزان آن در زنان بسیار بیشتر از مردان است. افسردگی عصر جمعه دو دلیل اساسی دارد:

۱) شنبه آغاز روز کاری است.

۲) چنان که باید و شاید از روز تعطیل خودمان بهره نبرده*ایم.
دلیل این افسردگی هر چیز دیگری هم که باشد هیچ فرقی نمی*کند چون آن را به راحتی می*توان از بین برد؛ به شرط آنکه این موضوع را باور کنید که عصر جمعه نیز بخشی از یک روز تعطیل است و شما می*توانید از آن بهره ببرید. توصیه می*کنیم هر هفته جمعه بعدازظهر یکی از پنج راه پیشنهادی زیر را انجام بدهید:

بهداشت و سلامتی بدن در هنگام استفاده از استخرهای شنا

استخر شنا به حجم مشخصی از آب اطلاق می‌شود که معمولاً در یک فضا با ابعاد و اندازه مشخص محصور شده است. آب استخرها معمولاً از منابع آب آشامیدنی هستند که با اضافه کردن مواد گندزدا تصفیه شده‌اند. استخرهای شنا به یکی از سه شکل پر و خالی شونده، با گردش آب و یا با جریان مداوم آب وجود دارند.

استخر شنا محل مناسبی برای انتقال بیماریهای عفونی و پوستی می‌باشد. اهمیت بهداشت آب استخرهای شنا در رابطه با کیفیت میکروبی و شیمیایی آن می‌باشد.استخر شنا به حجم مشخصی از آب اطلاق می‌شود که معمولاً در یک فضا با ابعاد و اندازه مشخص محصور شده است. آب استخرها معمولاً از منابع آب آشامیدنی هستند که با اضافه کردن مواد گندزدا تصفیه شده‌اند. استخرهای شنا به یکی از سه شکل پر و خالی شونده، با گردش آب و یا با جریان مداوم آب وجود دارند.
اولین خطری که در هنگام استفاده از استخرهای آلوده متوجه شناگران می‌شود آسیب‌هایی است که در پوست و موی افراد ظاهر می‌شود. افرادی که به طور مرتب به استخرها می‌روند به دلیل این که موی سر و پوست آنها به طور مداوم با کلر در تماس است، لایة خارجی مو و پوست آنها صدمه می‌بیند، و موجب از بین رفتن رطوبت طبیعی پوست و مو می‌شود و در نتیجه خشکی مو و پوست را به دنبال دارد.

واقعیت هایی شگفت انگیز درمورد انسان

• انسان می*تواند حدود 40 روز بدون غذا زندگی کند اما فقط 7 روز بدون آب، 8-6 دقیقه بدون هوا و لحظه*ای بدون نیروی حیات طاقت می*آورد.

• سلول*های پوشش معده مخاط، پپسین، HCl با pH 0/2 تولید می*کند (100،000 برابر اسیدیته جریان*خون).


• بیش از نیمی از استخوان*های بدن انسان در دست*ها و پاها هستند.

• بالاترین سرعت ثبت*شده عطسه 165 کیلومتر در ساعت است.

• قلب 3 میلیارد مرتبه در عمر متوسط انسان می*تپد.

• نوزاد تازه متولدشده 350 استخوان دارد اما این تعداد برای یک بزرگسال 206 عدد است.

 


اهمیت روانشناسی کودک

روانشناسی کودک
بدون شک یکی از مهمترین و موثرترین دوران زندگی آدمی دوران کودکی است. دورانی که در آن شخصیت (Personality) فرد پایه*ریزی شده و شکل می*گیرد. امروزه این حقیقت انکارناپذیر به اثبات رسیده است که کودکان در سنین پایین (طفولیت) فقط به توجه و مراقبت جسمانی نیاز ندارند، بلکه این توجه باید همه ابعاد وجودی آنها شامل رشد اجتماعی ، عاطفی ، شخصیتی و هوشی را دربر گیرد. این ابعاد عوامل تعیین کننده و اساسی یک انسان هستند که از دوران کودکی پایه*گذاری و شکل می*گیرند.اهمیت روان شناسی کودک
روان شناسی کودک اهمیت خود را از کودک می*گیرد، چرا که دوران کودکی انسان اهمیت فوق*العاده*ای دارد. شاید نگاهی به دوران کودکی انسان و توانائیهای نوزاد انسان در مقایسه با سایر موجودات اهمیت این دوران را آشکارتر *سازد. نوزاد انسان در میان سایر موجودات عالم طولانی*ترین زمان را نیاز دارد که قابلیت*ها و توانائیهای خود را پرورش و آشکار سازد. در واقع انسان حدود 18 سال اول زندگی خود را در حال رشد و تکامل در ابعاد مختلف است و این زمان طولانی و با* اهمیتی در زندگی انسان است.

 


جوش....جوش...جوشاگر قبل از خواب كمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد

اگر صبح كه از خواب بیدار می شوید متوجه شوید كه یك جوش در قسمتی از صورتتان سر برآورده و خصوصا اگر این اتفاق قبل از یك واقعه مهم برایتان پیش بیاید، حتما خیلی غصه دار می شوید. اكثر افراد این حادثه غم انگیز را به نوعی تجربه كرده اند. چند روز مانده به یك مهمانی مهم، یك مراسم رسمی، جشن تولد و… انگار كه طبیعت از سرلجبازی می خواهد دستمان بیندازد.

حالا اگر چنین شد چه باید بكنیم؟

مركبات: یكی از روش های متداول، گذاشتن مركبات بر روی جوش است. اسیدسیتریك موجود در این میوه ها به خشك شدن جوش چركی كمك می كند، در حالی كه ویتامین های موجود در آنها التهاب باكتری های عفونت زا را كم می كند.

اگر در جست و جوی درمان خانگی برای این جوش ها هستید استفاده از مركبات نقطه آغازین خوبی است. یك پرتقال یا لیمو را پوست كنده و از طرفی كه آب میوه وجود دارد به پوست و روی جوش بمالید، این كار باعث می شود تا كمی احساس سوزش كنید. سپس اجازه دهید تا در معرض هوا خشك شود. تكرار این كار چندین بار در طول یك روز به شما كمك می كند تا جوش برطرف شود.

 


چند نکته در رابطه با سلامتی افرادی که با رایانه کار میکنند

زانوها:
در حالی که روی صندلی نشسته‌اید، پای راست خود را دراز کنید و عضلات آن را به صورت کشیده نگه‌دارید. کف پا را به سمت بالا بیاورید و اجازه بدهید ۵ ثانیه در این حالت بماند. حال کف پا را به سمت پایین نگه‌دارید و ۵ ثانیه در این حالت نگه‌دارید

چشم‌ها:
در کار با رایانه اولین عضوی که زود خسته می‌شود چشم است. از آنجا که در این وضعیت تعداد پلک زدن پایین می‌آید و سطح چشم رطوبت خود را از دست می‌دهد، چشم‌ها شروع به سوزش می‌کنند. برای رفع خستگی چشم‌ها بهتر است مطابق تصاویر زیر نرمش‌های مناسبی را برای آنها انجام دهید. ابتدا گردن را صاف نگه‌دارید.
۱- چشم‌ها را به سمت بالا ببرید و ۱۰ ثانیه نگه‌دارید.
۲- چشم‌ها را به سمت پایین بیاورید و ۱۰ ثانیه نگه‌دارید.
۳- چشم‌ها را به سمت راست ببرید و ۱۰ ثانیه نگه‌دارید.
۴- چشم‌ها را به سمت چپ ببرید و ۱۰ ثانیه نگه‌دارید.

 

دست‌ها:
کار کردن با صفحه کلید و موشواره عامل اصلی خستگی دست‌ها به خصوص مچ دست است. برای رفع خستگی این عضو مطابق شکل زیر انگشت‌ها را در هم فرو برده و پشت دست‌ها را به سمت خود نگه‌دارید. حال دست‌ها را به سمت جلو دراز کنید و تا حد امکان بکشید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید و بعد کمی آنها را به سمت خود بکشید. این کار را بین ۵ تا ۱۰ بار انجام دهید.

انگشتان:
کار با صفحه کلید به خصوص در میان تایپیست‌ها علت اصلی درد در انگشتان دست است. برای پیشگیری از این دردها لازم است گاهی استراحت‌هایی به آنها بدهیم و با انجام نرمش‌هایی خستگی آنها را رفع کنیم. کافی است دست‌ها را با فشار مشت کرده و بعد با کشیدن عضلات انگشتان باز کنیم. این کار را بین ۵ تا ۱۰ مرتبه برای هر دست انجام دهید

 


به ریش دنیا بخند

اول اینکه از استرسهایتان حرف بزنید: یک آدم صبور و دهن*قرص، گیر بیاورید و کل بدبختی*ها و جفتکهایی که از "الاغ زندگی" خورده*اید را با او تقسیم کنید… بازگو کردن مشکلات، وزن آنها را کم میکند… علاوه بر آن معمولا وقتی سفره دلتان را جلو کسی باز می*کنید، او هم سفره خودش را برایتان باز میکند و یحتمل می فهمید که شما در این دنیا، تنها آدم کتک خورده نیستید... و این یعنی آرامش..

دوم اینکه فقط به زمان حال فکر کنید: گذشته*تان و آینده*تان را خیلی جدی نگیرید… اصلا پاپیچ خرابکاریها و کوتاهی*هایی که در گذشته در حق خودتان کرده*اید، نشوید. همه همینطور بوده*اند وانگشت فرو کردن در زخمهای قدیمی، هیچ فایده*ای جز چرکی شدن آنها ندارد. آینده را هم که رسما باید به هیچ کجایتان حساب نیاورید. ترس از حوادث و رخدادهای احتمالی، حماقت محض است.. فکر هر چیزی، از خود آن چیز معمولا سخت*تر و دردناک*تر است…

سوم اینکه به خودتان استراحت بدهید: حالا می*گویم استراحت، یکهو فکرتان نرود به سمت یک ماه عشق و حال وسط سواحل هاوایی…! وسط همه گرفتاریها واسترسها و بدبختی*هاتون...!!! آدم میتواند خیلی شیک به خود، مرخصی چند ساعته بدهد… کمی تنهایی، کمی بچگی کردن، کمی خریت یا هر چیز نامتعارفی که شاید دوست داشته باشید…. که کمی از دنیای واقعی دورتان کند و خستگی را بگیرد… مثل نهنگ*ها که هر از چندگاهی به بالای آب می*آیند و نفسی تازه می*کنند و دوباره به زیر آب برمی*گردند…

افزايش خطر ابتلا به بيماري پاركينسون با آمفتامين ها

نتايج يك بررسي جديد نشان داده است كه استفاده از آمفتامين ها خطر ابتلا به بيماري
پاركينسون را افزايش مي دهد.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، آمفتامين هايي كه بيش
تر مورد استفاده دارند شامل بنزدرين و دكسدرين هستند. به گفته پزشكان، بنزدرين و
دكسدرين معمولا براي افزايش هوشياري و تمركز در افرادي كه مبتلا به نقص توجه ناشي از
بيش فعالي يا ناركولپسي هستند، تجويز مي شوند.
به گزارش خبرگزاري رويترز، ناركولپسي عارضه اي است كه در آن فرد مبتلا در تمام روز دچار
حالت خواب آلودگي است و همچنين گرفتار حملات خواب نيز مي شود. اين داروها همچنين
براي درمان ضايعات تروماي مغزي نيز تجويز مي شوند.
اين متخصصان با بررسي روي اطلاعات مربوط به 66 هزار و 348 فرد داوطلب در كاليفرنياي
شمالي بين سال هاي 1964 تا 1973و بازبيني اين اطلاعات در سال 1995 به نتايج فوق دست
يافته اند


به بدن تان حقه هاي عجيب بزنيد

خارش گلو
وقتي كودك بوديد، قلقلك دادن زير بغل شما يك سرگرمي جالب بود. حالا در بزرگسالان هم مي توان از اين ترفند براي رهايي از مشكل خارش گلو استفاده كرد. وقتي كه سلول هاي عصبي گوش تحريك بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتيجه شما را از شر خارش گلو راحت مي كنند. پس قلقلك دادن گوش، باعث رفع خارش گلو مي گرددصداهاي فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوايي را تجربه كنيد
اگر در محلي شلوغ و پر سر و صدا هستيد، به طرف راست خم شويد و سعي كنيد با گوش راست بشنويد! گوش راست براي شنيدن حرف هاي تند و سريع مناسب تر است. گوش چپ براي تميز و تشخيص دادن تُن هاي موسيقي، قوي تر است

بر درد آمپول غلبه كنيد
به راحتي با سرفه كردن در حين تزريقات، مي توانيد درد آمپول را كاهش دهيد. سرفه كردن در اصل يك ترفندي است كه باعث افزايش سريع و موقتي فشار در قفسه سينه شده و مسيرهاي عصبي درد را مسدود مي كند

از شر جرم هاي بيني راحت شويد

فين كردن شديد را فراموش كنيد. در اينجا يك ترفند بسيار سريع و آسان براي راحت شدن از جرم ها وجود دارد: به طور متناوب با زبان خود به سقف دهان تان ضربه بزنيد، سپس با يك انگشت خود وسط دو ابرو را فشار دهيد. اين كار باعث مي شود كه تيغه بيني، عقب و جلو رفته و پس از 20 ثانيه، جرم هاي بيني متراكم شده و آماده تخليه مي شوند

 

 


دیگر هر روز ۸ لیـوان آب نخوریـد!

هر روز بین ۶ تا ۸ لیوان آب بخورید تا سالم باشید؛ این توصیه‌ای است که همه ما شنیده‌ایم اما به تازگی دانشمندان اعتبار آن را زیر سوال برده‌اند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از گاردین، این توصیه که هر شخص باید هر روز ۸ لیوان آب بنوشد هیچ پشتوانه علمی ندارد و درصورتی که فردی آن را رعایت نکند خطری متوجه او نیست. از سوی دیگر، نوشیدن بیش از حد آب نه تنها برای بدن مفید نیست بلکه ممکن است خطراتی هم به همراه داشته باشد؛ این عامل سبب می‌شود، میزان سدیم موجود در خون به‌طور خطرناکی پایین بیاید.

به اعتقاد دانشمندان سیستم تنظیم آب بدن در انسان به قدری پیچیده و دقیق است که در زمانی خاص نیز با تشنگی به شما اعلام می‌کند که نیاز به نوشیدن آب دارید. به این ترتیب بهتر است فقط هنگام تشنگی و در زمانی که بدنتان به آب نیاز دارد اقدام به نوشیدن این مایع حیات‌بخش کنید.عامل کشنده ترین بیماری جهان کشف شد

دانشمندان با انجام مطالعات ژنتیکی در مقیاس بسیار گسترده، 13 ژن جدید را کشف کردند که می‌تواند خطر ابتلای یک فرد به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

دانشمندان با انجام مطالعات ژنتیکی در مقیاس بسیار گسترده، 13 ژن جدید را کشف کردند که می‌تواند خطر ابتلای یک فرد به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

محققان اعلام کردند: با کشف این 13 ژن سرنخ‌های تازه‌ای در مورد چگونگی بروز بیماری‌های قلبی در یک فرد به دست می‌آید و شاید ما بتوانیم درمان‌های موثرتری برای کشنده‌ترین بیماری جهان پیدا کنیم.
در این مطالعات هم‌چنین دانشمندان پیشنهاد کردند به عنوان بخشی از مراقبت‌های معمول پزشکی، تغییرات و مغایرت‌های ژنتیکی هر فرد را که در بروز بیماری‌های قلبی دخیل هستند شناسایی کرده تا بتوان با تخمین احتمال بروز این بیماری‌ در هر فرد، با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از ابتلای او به این بیماری پیش‌گیری کرد.
تمیستوکلز آسیمیز از مدرسه پزشکی دانشگاه استنفورد در این باره گفت: با این اطلاعات ما بهتر می‌توانیم افراد در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی را شناسایی کرده و چندین سال زودتر به فکر پیشگیری از این بیماری در آن‌ها باشیم.
بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی، بیماری‌های قلبی و عروقی بیش‌ترین تعداد قربانیان را در سراسر جهان دارند. هر سال نزدیک به 17.1 میلیون نفر در جهان در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند و میلیاردها دلار صرف سرویس‌های پزشکی و داروهایی می‌شود که برای درمان بیماری‌های قلبی صرف می‌شود.
داشتن برخی عادات مضر در زندگی مانند سیگار کشیدن، نوشیدن مشروبات الکلی، خوردن غذاهای ناسالم و نداشتن تحرک بدنی را از عوامل موثر در افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته می‌دانند.. اما علاوه بر این فاکتورها، داشمندان به دنبال پیدا کردن نقشه‌ دی‌ان‌ای یک فرد برای پیدا کردن ژن‌هایی هستند که می‌تواند او را در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دهد.

ظروف مسی برای سلامت انسان مضر است

ایسنا نوشت:

کارشناس مواد آشامیدنی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تاکید کرد:‌ ظروف مسی نه تنها مس بدن را تامین نمی کند بلکه به سلامتی نیز آسیب می‌رساند.

رضا مورکیان در این باره اظهار کرد: ظروف مسی برای هدایت گرمایی، ظروف خیلی مناسبی هستند و از زمان قدیم نیز از این ظروف برای پخت و پز استفاده می شد، اما در صورت تشکیل شدن اکسید مس یا زنگ مس - که زرد رنگ و دارای ترکیبی بسیار سمی است- در این ظروف، به سلامت بدن آسیب می رسد چراکه این ماده خطرناک است.‌

وی ادامه داد: چون در حین استفاده از ظروف مسی، لایه قلع از این گونه ظروف جدا شده و وارد مواد غذایی می شود و یا در اثر شستشو نیز ممکن است این لایه از ظرف جدا شود.

این کارشناس مواد آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی افزود: وجود قلع یا استفاده بی رویه از ظروف مسی سبب افزایش قلع در مواد غذایی و آسیب به سلامت انسان می شود، بنابراین بهتر است از این ظروف به ویژه در ظروف خانگی و آشپزخانه به طور مداوم استفاده نشود.

براساس گزارش وبدا، مورکیان در پایان تصریح کرد: بعضی از افراد معتقدند استفاده مداوم از ظروف مسی سبب می شود که مس مورد نیاز بدن تامین شود در حالی که این تفکر اشتباه است چرا که به مقدار مورد نیاز بدن، مس در مواد غذایی وجود دارد و نیازی به استفاده از این ظروف جهت تامین مس بدن نیست6نکته درباره سرماخوردگی کوچولوها

«برای درمان سرماخوردگی کودکان زیر 2سال از دارو استفاده نکنید.» این پیشنهاد سازمان غذا و داروی آمریکا (fda) به والدین است...هرچند استفاده از داروهای بدون نسخه سرماخوردگی کمک می‌کند تا کودک سرماخورده احساس بهتری داشته باشد اما به گفته محققان، این داروها می‌توانند خطرهای جدی برای شیرخواران ایجاد کنند و به همین دلیل مصرفشان در شیرخواران و کودکان زیر 2سال توصیه نمی‌شود. حتی درباره استفاده از این داروها در کودکان بالای 2سال هم اختلاف نظر وجود دارد. پس چطور می‌توان سرماخوردگی کودک را درمان کرد؟ برای پی بردن به پاسخ این پرسش و آشنایی با درمان‌های جایگزین، با ما همراه شوید و توصیه‌های عملی متخصصان اطفال را در این‌باره بخوانید.

داروهای سرماخوردگی برای کودکان ضرر دارد؟


داروهای بدون نسخه سرماخوردگی درمان موثری برای سرماخوردگی نیستند، سرماخوردگی را درمان نمی‌کنند و استفاده از آنها کمک نمی‌کند سرماخوردگی زودتر درمان شود. حتی ممکن است عوارض جانبی مانند افزایش ضربان قلب و تشنج نیز در پی داشته باشند. متخصصان سازمان غذا و داروی آمریکا در حال مطالعه و بررسی ایمنی داروهای سرماخوردگی در کودکان بالای 2سال هستند. اگر می‌خواهید به کودک زیر 2 سال داروی سرماخوردگی بدهید، دستورالعمل دارو را به دقت مطالعه کنید. 2 دارو با مواد تشکیل‌دهنده مشابه را همزمان به کودک ندهید. داروهای آنتی‌هیستامین، ضدالتهاب و مسکن ممکن است ترکیب‌های مشابه داشته باشند.

2 آنتی‌بیوتیک‌ها سرماخوردگی را درمان می‌کنند؟

آنتی‌بیوتیک‌ها برای مبارزه با عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شوند اما بر ویروس‌هایی که باعث ابتلا به سرماخوردگی می‌شوند، هیچ تاثیری ندارند، بنابراین اگر کودکتان سرماخورده است، مصرف آنتی‌بیوتیک هیچ کمکی به او نخواهد كرد فقط با استفاده از آنتی‌بیوتیک در دوران کودکی، احتمال مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها در آینده بیشتر می‌شود.

 


غذاهای مضر برای کودکان بیش فعال

غذاهایی که باید از خوردن آن‌ها اجتناب کرد:

غذاهای شیرین
* قند و مواد غذایی حاوی قند مانند بیسکویت، کیک، شیرینی، شکلات و نوشابه‌های شیرین می‌توانند موجب افزایش سریع قند خون و بروز بیش‌فعالی در بعضی از کودکان شوند.

  شکر

یافته‌های برخی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف شکر ممکن است سطح آدرنالین را در کودکان به میزان 10 برابر افزایش دهد.

بنابراین این نتایج بیانگر ارتباط مستقیم بین رفتارهای خشونت آمیز با دریافت شکر بالاست.


مواد غذایی حاوی سالیسیلات
بادام، سیب، زردآلو، کشمش، هلو، آلو، آلو بخارا، پرتقال، توت، گوجه فرنگی و خیار حاوی سالیسیلات طبیعی هستند که ماده‌ای شبیه به آسپیرین می‌باشد و لازم است از رژیم‌های غذایی کودکان بیش‌فعال تا حد ممکن کاسته و گاهی اوقات حذف شود (این ماده به ویژه در بادام، سیب و زردآلو زیاد است).


برخی افزودنی‌ها
تارترازین (Tartrazine):

رنگ غذایی نارنجی رنگی است که به صورت رنگ غذایی افزودنی مصرف می‌شود. تارترازین ممکن است در بیش‌فعالی موثر باشد، تارترازین بیش از همه در موارد زیر وجود دارد: غذاهای آماده بسته‌بندی‌شده، آدامس، شکلات، افشره لیمو، سس‌ها و افزودنی‌هایی که بیشتر جهت تزئین روی دسرها مصرف می‌شوند.

نوشابه‌های گازدار، به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی فسفر، و قهوه، چای، کولا و سایر نوشیدنی‌ها به علت داشتن کافئین، ممکن است علایم بیماری را تشدید کنند


میوه‌های کنسرو شده، کنسرو نخودفرنگی، بادام ساییده شده، نوشیدنی‌های کربنات دار و کیک‌هایی که به صورت بسته‌بندی‌شده به فروش می‌رسند، حاوی تارترازین هستند.

 

 


شيوه ي درمان مننژيت در طب سنتي

مننژيت مرضي است كه باعث تورم و چرك كردن پرده ي مغز ميشود.

علايم:
تب، بي حالي، سختي گردن، تشنج.

درمان خوراكي:
انواع سبزيجات، پياز، سير، اسانس مركبات، كيوي.

درمان گياهي:
1- ضماد(مرهم) برگ كلم يا بومادارنبراي درمان مننژيت مفيد است.
2- استفاده ي روغن بادام شيرين مفيد است.
3- بوييدن گل زعفران مفيد است.
4- خوردن توت پخته ،مخلوط با عسل و انجير مفيد است.

درمان با عرقيات:
عرق بومادارن.

درمان با آبميوه جات:
آب كيوي و آب ليمو ترش.

موارد پرهيز:
هندوانه و خيار

 

 


هفت غذای سالم برای زنان

اولين قدم براي انتخاب رژيم سالم، خوردن انواع مواد غذايي و به مقدار متعادل است. تحقيقات صورت گرفته نشان مي‌دهد كه مصرف اين 7 مواد غذايي بيماري‌هاي قلبي، سرطان سينه و پوكي استخوان را از زنان دور مي‌كند. 1-‌ گوجه فرنگي: به گفته محققان مصرف مواد غذايي سرشار از ليكوپن مثل گوجه فرنگي مي‌تواند دردفع سرطان سينه و گردن رحم موثر باشد. 2- بذر كتان: دانشمندان تركيب‌هاي مفيدي را همانند چربي‌هاي امگا 3 و فيبر در بذركتان يافته‌اند. مطالعات انجام شده در كلينيك مايو نشان مي‌دهد مصرف 40 گرم بذركتان مي‌تواند به كاهش تري گليسيريد كمك كند. البته پزشكان مصرف بذر كتان در دوران بارداري را پيشنهاد نمي‌كنند. 3- كلم پيچ: اين گياه خوراكي كه حاوي آنتي اكسيدان‌ها است از چشم محافظت مي‌كند و علاوه بر اين سرشار از ويتامين c و كلسيم است. 4- ماهي: مصرف ماهي بخصوص ماهي آزاد بدليل روغن موجود در آن مي‌تواند به رشد جنين در دوران بارداري كمك كند. همچنين ازآنجايي كه درصد بالايي از زنان بر اثر بيماري‌هاي قلبي جان خود را از دست مي‌دهند، خوردن اين ماهي مي‌تواند در پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي مفيد باشد. 5- آب آلبالو: مصرف آب آلبالو نه به دليل ويتامين c آن بلكه به دليل آنتي اكسيدان‌هاي موجود درآن توصيه مي‌شود. آنتي اكسيدان‌هاي موجود در آب آلبالو مي‌تواند از رشد باكتري در ديواره مثانه جلوگيري كند. 6-‌ ماست يوناني (ماست چكيده پرپروتئين): خوردن اين ماست به دليل داشتن پروتئين بالا به كاهش وزن و حفظ ماهيچه‌ها كمك مي‌كند. همچنين زنان با مصرف اين ماست مي‌توانند دوران كهنسالي را راحت‌تر بگذرانند. 7- گردو: مصرف گردو مي‌تواند از بروز سرطان سينه و پوكي استخوان جلوگيري كند. مطالعه صورت گرفته نشان مي‌دهد كه مصرف روزانه گردو بروز و پيشرفت سرطان سينه را به تاخير مي‌اندازد.

شيوه ي درمان سردرد در طب سنتي

سردرد ميتواند به علت خستگي، تنش رواني، چرخه ي قائدگي، سرماخوردگي، آنفلونزا، بالابودن فشار خون، خونريزي مقعدي، تومور مغزي، التهاب، آب سياه چشم، آبسه ي دندان و ... باشد.

درمان خوراكي:
سيب، بابونه، برگ بيد، به، بنفشه معطر، بيدمشك، كدو، علف هزار چشم، خاكشير، سكنجبين، زرشك، كنگر، چغندر، شربتزالزالك، انبه.

درمان گياهي:
1- نوشيدن شربت اسطوخودوس جهت درمان سردرد مفيد است.
2- خوردن، بوييدن و ماليدن خيار بر پيشاني مفيد است.
3- بو كردن ريحان، سياه دانه براي رفع سردرد مفيد است.
4- بو كردن و چكاندن آب كدوي خام در بيني و گوش مفيد است.
5- چكاندن عصاره ي گل سرخ در بيني جهت رفع سردرد مفيد است.
6- يك عدد پياز تند را خرد كرده، گاز آن را تنفس كنيد.

درمان با عرقيات:
عرق بنفشه معطر، بادرنجبويه، كاسني، گل سرخ(گلاب)، بهار نارنج، ريحان شويد، بيد مشك، بابونه معملي و عرق بيد.

درمان با آميوه جات:
آب پرتقال و آب غوره.

موارد پرهيز:
بادمجان، رشته پلو، فلفل سبز و سياه، خورشت قرمه سبزي، آَ ابغوره، باقلا، پونه، تمشك، خرما، زعفران، شنبليله، كاهو، كنجد، فلافل، سركه، سير، زيتون سياه، نخود سبز، شير، كلم پلو، هل، مرباي گيلاس.

شيوه ي درمان سرگيجه در طب سنتي

سرگيجه به علت اختلال در گوش دروني، سرماخوردگي، آنفولانزا، آلرژي، فقر غذايي، كاهش قند خون، خونريزي داخلي، بيمار هاي قلبي و ... ميباشد.

درمان خوراكي:
سير، نان جو، شير، عسل، شربت اسطوخودوس، شربت خاكشير.

درمان گياهي:
1- چاي كوهي براي درمان سرگيجه مفيد است.
2- پياز دشتي جهت امراض عصبي مانند سرگيجه مفد است.
3- يك قاشق مرباخوري عسل را با چند قطره روغن سياه دانه مخلوط كرده هر روز صبح ناشتا به مدت 11 روز ميل نماييد.
4- ده تا پنجاه گرم اسطوخودوس را در يك ليتر آب دم كرده،سپس صاف كنيد و بنوشيد.

درمان با عرقيات:
عرق بيد مشك.

درمان با آبميوه جات:
آب ليمو و آب انگور.

موارد پرهيز:
زعفران، آب انار، رب انار، دخانيات.

چگونه می توان موهارا به طراوت و شاداب کرد؟

استفاده از روغن جوجوبا در حفظ وشادابی نقش قابل توجهی دارد.بعد از شستن موهایتان کمی روغن جوجوبا به نوک موهایتان بمالید با این کار از ایجاد موخوره نیز جلوگیری می کنید. این اقدام برای رفع خشکی مو بسیار مفید است در این صورت باید قبل از شستن مو هایتان تمام مو را تا چند ساعت به این روغن آغشته کنید سپس موهایتان را بشویید .تکرار این کار مو هایتان را براق نگه می دارد و از خشکی آن جلوگیری می کند.

ماده غذایی که از پوکی استخوان جلوگیری می کند

روزى 10 عدد آلو می توانند از پوکى استخوان در خانم ها جلوگیری کند.

محققان دریافته اند خانم ها با خوردن روزى 10 عدد آلو می توانند از خود در برابر پوکى و شکستگى استخوان محافظت کنند.
آنها ثابت کرده اند، آلو نسبت به انجیر، خرما، توت فرنگى، سیب و کشمش براى بهبود بخشیدن تراکم استخوان موثرتر است.
به گفته پروفسور بهرام ارجمند، رئیس دپارتمان msn به گزارش تغذیه ایالت فلوریدا، آلو از شکسته شدن استخوان که با بالا رفتن سن افزایش می یابد ، پیشگیرى می کند.
وى ادامه داد: در 5 تا 7 سال پس از یائسگى، زنان بیشتر در معرض خطر پوکى استخوان قرار دارند و خوردن روزى 3 تا 10 عدد آلو از وقوع پوکى و شکستگى استخوان جلوگیرى می کند.

غذاهای مفید برای کودکان بیش فعال

غذاهای مفید
* اسیدهای چرب امگا - 3، امگا -6 و آراشیدونیک اسید

برخی از اسیدهای چرب که در بدن ساخته نمی‌شوند، ولی در حفظ سلامت انسان نقش حیاتی به عهده دارند، اسیدهای چرب ضروری نامیده می‌شوند. اسیدهای چرب ضروری عبارتند از: اسیدهای چرب امگا - 3، امگا -6 و آراشیدونیک اسید.

مغز انسان حدود 6 درصد چربی دارد که اسیدهای چرب امگا - 3 سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است. یکی از نقش‌های مهم اسیدهای چرب ضروری، ارتباط و انتقال بین سلول‌های مغز است. اسید چرب امگا - 3 که برای رشد و عملکرد مغز ضروری است ممکن است رفتار، حافظه و کمبودهای رفتاری و شخصیتی را بهبود بخشد.

یافته‌های مطالعات نشان داده است کودکان مبتلا به بیش فعالی دارای سطح پایین‌تری از اسیدهای چرب ضروری هستند که در نتیجه مشکلاتی در یادگیری، رفتار، خواب و عملکرد ایمنی آنان ایجاد می‌کند؛ به طوری که در پسران 6 تا 12 سال که دارای سطح پایین اسیدهای چرب امگا -3 بودند، مشکلات کم خوابی بیشتری دیده شده است.

- کنجد، تخم کدو تنبل و تخم گل آفتابگردان، منابع خوب اسیدهای چرب امگا 6 هستند. ثابت شده است که بیش‌فعالی با افزایش مصرف اسیدهای چرب ضروری بهبود می‌یابد.

- ماهی تن، قزل‌آلا، ساردین و ماهی کولی و نیز تخم کتان همگی تأمین‌کننده اسیدهای چرب امگا- 3 هستند. مصرف دو عدد ماهی در هفته برای این کودکان توصیه می‌شود.

 


شيوه ي درمان بي خوابي در طب سنتي

  بي خوابي ميتواند نشان دهنده ي بيماري هاي جسمي و روحي،التهاب مفاصل، خارش بدن، تغيير در برنامه خواب، هيجان و ... باشد.

درمان خوراكي
كاهو، كدو، ماست، پياز، روغن بادام شيرين، نان با ماست، پنير، فندق، تربچه، شير گرم قبل از خواب، باقلا، شاهدانه، دوغ، دارچين، بيدمشك، سيب زميني، گشنيز، هويج، سير و عرق شاه تره.

درمان گياهي:
1- قبل از خواب چند قاشق مرباخوري عسل با شير داغ ميل نماييد.
2- بادرنجبويه مقوي قلب و مغز بوده و در درمان بي خوابي تاثير فرارواني دارد.
3- بوييدن گل نيلوفر آبي مقوي قلب و خواب آور است.
4- ريختن 2 تا 3 قطره آب خيار در بيني و بوييدن آن جهت كم خوابي مفيد است.

درمان با عرقيات:
روزانه 1 تا 3 فنجان يكي از عرقيات زير را ميل نماييد:
عرق بادرنجبويه، ريحان، گشنيز، هويج، سير و عرق شاه تره.

درمان با آبميوه جات:
آب ليمو و آب سيب.

موارد پرهيز:
چاي، قهوه، شكلات 8 ساعت قبل از خواب، سيگار.

 

 


روانشناسی شوخی

شوخی حالتی مثبت در ذهن است و موقعی ایجاد می‌شود که فردی موضوعی ناهمخوان ، غیرمنتظره و یا سرگرم کننده را بگوید و یا انجام دهد یا اینکه برای برخی افراد به دلایل دیگری اتفاق می‌افتد و مردم می‌خندند.خنده دار بودن مسائل نوع خاصی از شادی است، لذا خنده در شادی حائز اهمیت است.شوخی ویژگی رایج در زندگی است و غالبا پاسخی خودجوش به موقعیت‌ها در حضور دیگران است. شوخی ناشی از یک خلق مطلوب است و می‌تواند تاثیر عمیقی بر شادی مردم داشته باشد. شوخی یکی از روشهای القاء خلق مثبت است.

روانشناسی شوخی
اغلب روانشناسانی که شوخی را مطالعه کرده‌اند نتیجه گرفته‌اند که ویژگی اصلی رویدادهایی که افراد را خوشحال می‌کند ناهمخوانی آنهاست و برای افرادی که تمایل به شوخ‌طبعی دارند ضرورت دارد. استفاده از شوخی با خود ابرازی و خودنگری قابل پیش‌بینی هستند و هر دو آنها به عنوان شاخص‌های مهارتی اجتماعی مطرح می‌باشند. افراد احساسی لطیفه‌ها را خنده‌دارتر درک می‌کنند و بیشتر می‌خندند.افراد متعصب لطیفه‌های جنسی را دوست دارند. افراد آزاد اندیش لطیفه‌های بی‌معنی را ترجیح می‌دهند. بسیاری از افراد خشک و متعصب از ناهمخوانی لذت می‌برند و از این طریق تنش‌های خود را تخلیه می‌کنند. در بعضی مواقع نیز شوخی وسیله‌ای است برای بیان غیر مستیم دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها از شخص یا گروهی بخصوص که به صورت مستقیم نمی‌توان عنوان کرد.

شوخی و مقابله با استرس
شوخی در مقابله با استرس نقش مراقبتی ایفا می‌کند و موجب کاهش تهدید و آسیب استرس می‌شود. افراد دارای حس عمیق شوخ طبعی ، بعد از رویدادهای منفی زندگی بطور قابل ملاحظه‌ای خلق بهتری نشان می‌دهند. شوخی موجب می‌شود که فرد جنبه مثبت رویدادها را در نظر بگیرد باعث می‌شود فرد توانایی پیدا کند تا رویدادها را از جهتی شوخی و خنده‌دار و لذا از میزان استرس کاسته می‌شود.

رابطه شوخی و مغز
شوخی به عملکرد بخشهای خاصی از مغز بستگی دارد. شامی و استوس (1999) ، 21 بیمار مصدوم مغزی و تعدادی افراد سالم را مورد مطالعه قرار دادند. بیماران اگر ضایعه‌ای در بخشی از ناحیه قدامی لب راست پیشانی داشتند، شوخی را درک نمی‌کردند. این ناحیه بخشی از مغز است که اطلاعات دریافتی را یکپارچه کرده و تفسیر می‌کند و خودآگاهی در آن قرار دارد، داروهای خاصی نیز بر شوخی تاثیر می‌گذارند. فیتز جرالد و همکاران (1999) نشان دادند اولا نزاپین که حاوی سروتونین و دوپامین است از خندیدن افراطی در بیماران اسکیزوفرنی جلوگیری می‌کند. خنده نیز مانند سایر ابزارهای چهره‌ای بخشی به لبهای پیشانی و بخشی دیگر به نواحی مرکزی بستگی دارد

.

تست تناسب اندام....

روی فرم بودن و داشتن اندامی متناسب منحصر به سن خاصی نیست و مستلزم مراقبت از ماهیچه*ها و انعطاف پذیری شان است.
شما از این نظر در چه وضعیتی قرار دارید؟ می*توانید یک سری تمرینات خاص را انجام دهید و سپس قضاوت کنید که وضعیت*تان چه طور است و در چه زمینه*هایی باید خود را اصلاح کنید.
فایدۀ انجام این تست**ها تعیین وضعیت جسمی*تان و تشخیص دقیق زمینه*هایی است، که باید بهبود یابند. کافی است که این تمرینات را تکرار کرده و پیشرفت خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید. ضمناٌ، تمرین**ها و فعالیت*های دیگری هم وجود دارند که با استفاده از آنها می*توانید این تمرینات را تکمیل کنید. مانند تغذیه که در آن تنوع عنصر بسیار مهمی است.

تست ماهیچه*ها
بازوهایتان به اندازۀ کافی عضلانی هستند؟
می*توانید 20 بار شنا بروید؟ (دست*ها روی زمین، بازوها کشیده، روی یک تخته شنا بروید: بازوها را خم کرده و سپس بالا بیاورید) اگر می*توانید، در این صورت خیالتان راحت باشد. بالای 10 تا هم بد نیست!
اگر کمتر از 10 تا 15 بار بتوانید شنا بروید، باید تمرینات جدی تری داشته باشید! اگر حداقل 4 بار در هفته و هر بار توانستید 40 بار شنا بروید، دیگر مطمئن باشید که بازوهایتان به اندازه کافی عضلانی هستند.
عضلات شکم تان چه وضعیتی دارند؟
با بلند کردن بالاتنه، عضلات شکم*تان را تست کنید: روی کمر دراز بکشید، پاها را جمع کرده و به سمت سینه بیاورید. دست*هایتان را پشت سر برده و نیم تنه تان را تا حد ممکن بالا بیاورید. اگر توانستید این تمرین را 30 بار تکرار کنید، عضلات شکم تان روی فرم هستند. اگر بین 20 تا 30 بار موفق شدید، توصیه می*شود که حداقل دو بار در هفته این تمرین را انجام دهید. اگر توانایی تان کمتر از این تعداد است، باید به کمک تمرین*های ویژه تسمه شکمی*تان را بازسازی کنید.
تست انعطاف پذیری
درجه انعطاف پذیری بازوهایتان چه قدر است؟
بنشینید و کمرتان را صاف نگه دارید، بازوهایتان را به پشت کشیده و انگشتانتان را به هم قلاب کنید. بازوهایتان را تا حد ممکن بالا بیاورید و 20 ثانیه در این وضعیت بمانید. اگر وضعیت انعطافی تان خوب باشد، می*توانید، بازوهایتان را به موازات زمین بالا بیاورید.
این بار، بازوها را به بالا بکشید، انگشت*ها را به هم قلاب کرده و کف دست*ها را بالا ببرید. با بالابردن شانه*ها به سمت عقب، خودتان را بالا بکشید. هرچه این تمرین را راحت تر انجام دهید، یعنی انعطاف پذیری بیشتری دارید.
درجه انعطاف پذیری پاهایتان چه قدر است؟
روی کمر دراز بکشید، پاها را خم کرده، کف پا را روی زمین بگذارید. یک پا را در راستای عمود بکشید. با دست*هایتان این پا را گرفته و سعی کنید تا حد ممکن به صورتتان نزدیکش کنید (پا باید کشیده وصاف بماند). با تکرار زیاد، می*توانید انعطاف پذیری* پاها را بیشتر کنید.
فاصله از مقابل را زیاد کنید: در این مرحله، همچنان روی زمین بمایند، پاها کشیده و در بیشترین فاصلۀ ممکن از یکدیگر قرار دارند، در حالی که دست*هایتان روی زمین هستند و در دورترین فاصلۀ ممکن از بدن*تان قرار دارند، نیم تنه تان را به سمت جلو خم کنید.
تست تعادل
بایستید، بازوها را به صورت صلیب قرار دهید، یک پا را خم کرده و بالا بیاورید، 10 ثانیه بدون حرکت در این حالت بمایند. با بالا آوردن پا تا بیشترین حد ممکن و منقبض کردن باسن و شکم، می*توانید این حرکت را ارتقا دهید.
می*توانید این تمرین را با بازوهای باز به سمت بالا و پایی که بیشتر از 90 درجه جمع نشده، هم انجام دهید.
تمرینی دیگر: بایستید، با دست*، پایتان را از پشت بگیرید. تا جایی که می*توانید پایتان را به باسن نزدیک کنید. کشش و تعادل در این وضعیت را حدوداً 10 ثانیه حفظ کنید.
فراموش نکنید که هدف از انجام این تمرینات این است که شما احساس کنید روی فرم هستید و از لحاظ جسمی، روحی و... شرایط خوبی دارید. بنابراین به این تناسبات بپردازید.

مصرف بیشتر عطر توسط زنان افسرده

جدیدترین یافته پزشكان روانشناس نشان می دهد مصرف زیاد عطر در زنان علامت مهم در ابتلا این افراد به افسردگی است.
تحقیقات پزشكان نشان می دهد افسردگی در زنان باعث كاهش حس بویایی در این افراد می شود و به دنبال این عارضه این افراد به مصرف عطر و ادكلن روی می آورند.

...به گفته دانشمندان آزمایش نوعی آنتی بادی خودكار عامل ایجاد افسردگی در موش های ماده نشان داده ترشح یك ماده شیمیایی باعث تضعیف حس بویایی در موش ماده می شود.
یادآور می شود، پزشكان از علائم دیگر افسردگی در این زمینه را كاهش وزن افراد كه به تبع كاهش اشتها به وجود می آید، مطرح كرده اند

 

.

زمان صحیح آب خوردن را می دانید؟

با زمانبندی صحیح آب خوردن اثر آن را در بدن خود بالا ببرید.
دو لیوان آب -- بعد از بیداری -- کمک می کند به فعال کردن ارگان های داخلی

یک لیوان آب -- 30 دقیقه قبل از غذا -- هضم راحت غذا

یک لیوان آب -- قبل از گرفتن حمام -- کمک می کند به کاهش فشار خون

یک لیوان آب -- قبل از خواب -- به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی

بهترين و بدترين روغن هاي خوراکي

براي ارزيابي انواع روغن هاي خوراکي و مقايسه ي آنها با هم، ويژگي هاي زير را در نظر مي گيريم:
1- ميزان اسيدهاي چرب ضروري موجود در روغن
2- ميزان چربي هاي غير اشباع نسبت به چربي هاي اشباع در روغن (يعني اينکه چقدر براي قلب مفيد است)
3- تأثير روغن بر کلسترول خون (يعني آيا کلسترول خون را افزايش مي دهد يا کاهش، مخصوصا در افراد دچار چربي خون بالا)
4- ساير فوايد روغن
5- مزه آن
6- وجود بقاياي آفت کش ها در روغن در طي فرآيند آن
7- تاثير گذاري روش هاي فرآيند روي ارزش تغذيه اي روغن
البته بايد گفت اينکه بعضي روغن ها بهتر از انواع ديگر هستند نبايد باعث شود فقط يک يا دو تا از بهترين هاي آنها را هميشه مصرف کنيم و بقيه را نه. توجه داشته باشيد رعايت اعتدال، نکته کليدي در تغذيه مناسب است و تغذيه ي مناسب بر اساس تنوع و تعادل غذايي استوار است.
بهترين روغن ها:
1- روغن بذر کتان: روغن بذر کتان بهترين منبع اسيدهاي چرب امگا- 3 است. براي قلب و روده ها مفيد است. يبوست را کاهش مي دهد. قدرت ايمني بدن را تقويت مي کند. سلامت پوست را ارتقا مي بخشد. ليگنين (فيبر غذايي غيرمحلول) دارد که براي بدن مفيد است. ولي اگر به طور صحيح نگهداري نشود، به سرعت فاسد مي شود . براي پخت غذا مناسب نيست.
2- روغن کانولا: روغن کانولا منبع غني اسيدهاي چرب امگا- 3 و امگا- 6 است. مقدار چربي هاي اشباع در آن خيلي کم است، در نتيجه براي قلب مفيد است.
3- روغن سويا: روغن سويا داراي اسيدهاي چرب امگا- 3 و امگا- 6 است، ولي اغلب خيلي تصفيه و هيدروژنه (جامد) مي شود.
4- روغن زيتون (خالص يا خيلي خالص): هنگام استخراج روغن زيتون از ميوه ي آن، نيازي به حرارت بالا و فرآيند شيميايي نيست. به کندي فاسد مي شود. براي پخت غذا در درجه حرارت معمولي مناسب است. در صورت مصرف متعادل،LDL (چربي بد) را کاهش مي دهد، بدون اينکه ميزان HDL (چربي خوب) را تغيير دهد، در نتيجه نسبت HDL به LDL را بهبود مي بخشد که براي سلامتي بدن مفيد است.
5- روغن تخم کدو حلوايي: روغن کدو حلوايي چربي اشباع کمي دارد. منبع غني اسيدهاي چرب امگا- 6 است. ممکن است بعضي اسيدهاي چرب امگا- 3 را نيز داشته باشد. عمل تصفيه کردن و فرآيندهاي شيميايي در کارخانه، ارزش تغذيه اي آن را کاهش مي دهد.
روغن هاي حد وسط:
1- روغن گلرنگ: چربي اشباع کم و اسيدهاي چرب امگا- 6 زيادي دارد.
2- روغن آفتابگردان: روغن آفتابگردان منبع غني اسيدهاي چرب امگا- 6 است.
3- روغن ذرت: روغن ذرت منبع غني اسيدهاي چرب امگا- 6 است. چربي اشباع آن کمي بيشتر از روغن هاي گروه اول (بهترين روغن ها) است. اغلب هيدروژنه (جامد) مي شود.
4- روغن بادام زميني: تا حدودي چربي اشباع روغن بادام زميني بالاست، ولي کمتر از کره، چربي حيواني و روغن پنبه دانه است. براي پخت و پز غذا در درجه حرارت بالا مناسب است.
بدترين روغن ها:
1- روغن پنبه دانه: چربي اشباع زيادي دارد. داراي بقاياي ضد آفت هاي گياهي است. بيشتر اوقات هيدروژنه (جامد) مي شود.
2- روغن هسته خرما (روغن پالم): روغن پالم داراي چربي اشباع بالايي است، در نتيجه کلسترول خون را افزايش مي دهد.
3- روغن نارگيل: روغن نارگيل از تمام انواع روغن هاي گياهي، چربي اشباع بيشتري دارد و براي سلامت قلب مضر است.

از این ادویه که ضددرد ونفخ است در تمام غذاهایتان بریزید!

توی غذاهایتان زیره بریزید
زیره سیاه به دلیل رایحه یا اسانسی که دارد دارای خواص ضددرد، نفخ و اسپاسم است و به غیر از اینها، اشتها*آور و محرک معده هم هست و موجب ترشح بیشتر آنزیم*ها و هضم بهتر غذا می*شود....

به علاوه، اسانس زیره یك ضدمیکروب، ادرارآور، ضدالتهاب، ضدسرطان، ضدحساسیت و خلط*آور است. یکی از خواصی که به زیره نسبت داده می*شود، افزایش سوخت*وساز بدن و دخالت در کنترل وزن است ولی علت علمی این مساله که چرا زیره را به عنوان لاغر*کننده می*شناسند، هنوز مشخص نیست.
البته زیره ممکن است در برخی افراد باعث افزایش سوخت*وساز شده و در برخی دیگر این خاصیت را نداشته باشد. از دیگر خواص زیره می*توان به شیرافزا بودن آن اشاره کرد. برخی، زیره را لابه*لای برنج دم می*کنند. کلا تمام گیاهان اسانس*دار چون ترکیب*شان در حرارت پایین تبخیر می*شود در اثر حرارت مقداری از اسانس خود را از دست می*دهند.
هر کدام از این گیاهان را اگر گرم کنید یا بپزید یا در محیط گرم نگه دارید مقداری از اسانس خود را از دست می*دهند. این بوی از دست*رفته در واقع همان ترکیب*هایی است که دارد تبخیر می*شود و میزان آن در گیاه کاهش می*یابد.
اصولا موادی مثل زیره، رازیانه و گشنیز که اسانس دارند، هم در برابر حرارت و هم در نگهداری طولانی*مدت، مقداری از مواد خود را از دست می*دهند اما خواص آنها کلا از بین نمی*رود.
ممکن است بین 5 تا 12 درصد از کل اسانس آنها تبخیر شود و میزان آن ماده مؤثر کاهش یابد ولی خواص عمده*اش باقی می*ماند. در برنج، وقتی زیره بوی نافذ خود را دارد، یعنی هنوز خواص زیره باقی*مانده است اما اگر حرارت به قدری باشد که بوی گیاه بسیار کم شود یعنی قسمت اعظم خواص خود را از دست داده است

خواص عجیب و جالب پزشکی گوجه سبزپژوهشگران معتقدند گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می شود، از این رو می تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد. این میوه اثرات قابل توجهی در جلوگیری از بیماری هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول و سرطان دارد.
گوجه سبز به میوه درختان مختلفی که متعلق به نژاد PRUNS از خانواده ی ROSE هستند، اطلاق می شود. بر پایه ی نوشته های قدیمی، نژاد این گیاه قدمت ۲۰۰۰ ساله دارد و چینی ها اولین کسانی بودند که به کشت آن اقدام کردند. این میوه به سرعت می رسد و مدت نگهداری آن در یخچال ۴ روز است.
گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می شود، از این رو می تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد. این میوه اثرات قابل توجهی در جلوگیری از بیماری هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول و سرطان دارد. اسید بنزوئیک، ترکیبی است که خاصیت ضد میکروبی دارد. این ماده به طور طبیعی در گوجه سبز وجود دارد. همچنین، بعضی از تحقیقات بیانگر خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی این میوه هستند.
مطالعات نشان می دهد که این میوه می تواند در درمان تومورها نیز موثر باشد. همچنین به دلیل وجود اسید اسکوربیک ( ویتامین C)، برای افراد مبتلا به نقرس توصیه می شود.
این میوه چون حاوی برخی ویتامین ها و نیز پیش ساز ویتامینA است، برای کمک به درمان شب کوری و نیز رشد بدن (در صورت مصرف تمام مواد غذایی دیگری که مورد نیاز کودکان هستند) مفید است. گوجه سبز مملو از ویتامین هایB وC بوده و به همین جهت برای آرامش اعصاب نیز مفید شناخته شده البته مصرف زیاد آن حالتی از حساسیت موقت را در دهان و دندان های مصرف کننده ایجاد می کند. به علاوه هر صد گرم گوجه سبز ۳۰ کیلوکالری انرژی دارد.
همچنین گوجه سبز نرم یا همان آلو نیز برای درمان بسیاری از مشکلات گوارشی از جمله یبوست نیز به کار می رود.
پژوهشگران معتقدند که مصرف گوجه سبز برای بهبود طعم دهان مفید است و پختن برگ های درختش در سرکه می تواند در درمان کرم های حلقوی موثر باشد. از خواص دیگر این میوه، خاصیت مسهلی آن است که به خوبی شناخته شده است. همچنین اثرات منحصر به فرد آن شامل کاهش فشار خون و چربی خون، حذف رسوبات از خون و تنظیم عملکرد معدی روده ای است.
مراقب باشید
این میوه اگر نشسته و آلوده باشد، احتمال ابتلا به بیماری های عفونی گوارشی از جمله حصبه و مسمومیت های غذایی را مطرح می سازد.
بیماری حصبه نوعی عفونت باکتریایی دستگاه گوارش ناشی از مصرف آب و مواد غذایی آلوده است که می تواند افراد بی*احتیاط را در کلیه ی سنین مبتلا کند، اما شدت این بیماری در کودکان و افراد بالای ۶۰ سال بیشتر است و عوارضی از قبیل کاهش شدید آب و املاح بدن، سوراخ شدن روده ها، خونریزی دستگاه گوارش، عفونت استخوان و زردی را ایجاد می کند.

عموماً کودکان با دیدن این گونه میوه ها بر روی چرخ دستی ها که ظاهری تمیز و خیس دارند، به گمان اینکه این خوراکی ها توسط فروشنده تمیز شده اند آنها را خریده و بلافاصله با پاشیدن مقداری نمک آن را را میل می کنند. در حالی که این خوراکی ها اصولاً شسته و ضد عفونی نشده اند و آبی که بر روی آنها پاشیده می شود صرفاً برای تازه و خوش منظره نگه داشتن آن هاست.
عده ای نیز به گوجه سبز علاقه وافری دارند و نه تنها تمایل دارند که آن را به صورت خام و همانند سایر میوه ها مصرف کنند و در سبد میوه خود قرار دهند بلکه با گوجه سبز غذاهای متعددی نیز پخت می کنند. از جمله غذاهایی که می توان در آن از گوجه سبز استفاده کرد انواع آش ها و خورش هایی مثل خورش گوجه است. همچنین از این میوه می توان به عنوان طعم دهنده و ترش مزه کردن غذاها و جایگزین نمک استفاده کرد. قرار دادن چند عدد گوجه سبز در خورشت هایی مثل بادمجان و مرغ طعم دلنشین تری به این غذاها می دهد.
حتی می توان گوجه سبزهایی که مدتی مانده و نرم و یا شل شده را به عنوان آلو در خورشت آلو استفاده کرد.

مضرات لباس تنگ برای سلامتی

در گذر زمان و با تغییر نسل*ها، گویا یک پدیده اجتناب*ناپذیر است و آن کوچک شدن همه چیز است. خانه*های نقلی، ماشین*های کوچک، شلوارهای کوتاه و تنگ، مانتوهای چسبان و پیراهن*های تنگ. این موارد آخر در ذهن تداعی می*کند که خیاط همیشه پارچه کم می*آورد.
اما این لباس*های تنگ اگر محصول جبر زمانه نباشند، حاصل مد که هستند. اما این مد برای سلامت بدن خطرناک است.
لباس تنگ، عروق پوست را تحت تاثیر قرار داده و در قسمت*هایی مانع* *گردش صحیح خون می*شود، به خصوص اگر تنگی لباس* *در ناحیه لگن،* *زانو، سینه و حلقه آستین ها باشد. همین اختلال جریان خون باعث همان عارضه شایع لباس های تنگ می*شود، یعنی احساس کوفتگی و خستگی. البته گاهی این تنگی به حدی زیاد می*شود که قسمت*هایی از پوست کبود می شود.
یکی دیگر از مشکلات لباس*های تنگ مشکلات گوارشی است. در واقع لباس تنگ حرکات دودی (حرکات* *کرم گونه) دستگاه گوارش را مختل می*کند و موجب تجمع گاز در معده و نفخ شکم می*شود* *که معمولا با درد شکم همراه است.
همچنین پوشیدن* لباس* زیر تنگ* ، باعث افزایش احتمال ابتلا به عفونت مثانه در خانم ها می*شود.
یکی دیگر از عوارض لباس*های تنگ، نوعی کهیر به نام کهیر فشاری است. این نوع کهیر در اثر فشار موضعی بر بدن ایجاد می شود. معمولا 4 تا 6 ساعت پس از پوشیدن لباس تنگ، یک تورم عمقی همراه با خارش، سوزش و درد ایجاد می*شود که پس از 8 تا 72 ساعت از بین می*رود. گاهی تب و لرز، ضعف، خستگی و سردرد هم در کنار این عارضه وجود دارد.
بررسی های انجام شده نشان می دهد پوشیدن لباس* های خیلی تنگ در بلند مدت، احتمال گسترش تومورهای سرطانی را در بافت سینه افزایش خواهد داد
اگر آلرژی دارید لباس تنگ نپوشید
دکتر حسین طباطبایی ، متخصص پوست و مو، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در این باره می گوید:
«پوشیدن لباس تنگ در افراد سالم مشکل چندانی ایجاد نمی*کند، زیرا معمولا افراد به مدت طولانی* لباس تنگ نمی*پوشند و آن را پس از ساعاتی تعویض می*کنند. پوشیدن لباس تنگ معمولا برای افرادی مشکل ایجاد می*کند که زمینه آلرژی و حساسیت دارند.
مهم*ترین لباسی که ایجاد مشکل می*کند، معمولا شلوارهای جین تنگ است نه بلوزهای تنگ.
لباس تنگ در افرادی که زمینه آلرژی دارند، باعث ایجاد اگزمای تماسی می*شود، به خصوص اینکه لباس*های زیر و بلوزها معمولا از جنس نخ نیستند و حتما در آنها از مواد نایلونی و پلاستیکی استفاده می شود.
مشکل دیگری که لباس تنگ به خصوص وقتی مستمر و دائمی پوشیده شوند، ایجاد می*کند، اختلال در جریان گردش خون است. عروق پوست، عروق بسیار ظریف و نازکی هستند که کار تغذیه و خون*رسانی به پوست را بر عهده دارند. وقتی این عروق تحت فشار دائمی قرار می*گیرند به تدریج تنگ و بسته می*شوند. در نتیجه جریان خون بافتی که مورد فشار قرار گرفته است به هم می*خورد و رشد پوست مختل می*شود. به همین دلیل پوست هم می*تواند به آسانی زخم شود و هم می*تواند به دلیل نقص تغذیه*ای که پیدا می*کند دچار بریدگی *شود. گاهی حتی خود بیماران هم نمی*دانند که تنگی لباس*شان سبب ایجاد زخم و بریدگی در پوست شده است. این مشکلات در ابتدا خود را با سوزش و خارش نشان می*دهند. در این صورت فرد باید بلافاصله لباسش را عوض کند تا اختلال جریان خون برطرف شود.»

اگر لباس تنگ بپوشید ترش می*کنید!
دکتر پیمان ادیبی، فوق تخصص گوارش و دانشیار دانشگاه علوم*پزشکی اصفهان معتقد است :

«تنگی لباس، مشکل ریفلاکس یا برگشت غذا از معده به مری را تشدید می*کند، یعنی باعث ترش کردن غذا و برگشت اسید به*خصوص بعد از غذا خوردن می*شود. بنابراین یکی از توصیه*هایی که ما به بیماران مبتلا به ریفلاکس به*خصوص کسانی که اختلالات ساختمانی در دستگاه گوارش دارند، می*کنیم این است که لباس*های تنگ نپوشند و کمربندشان را سفت نبندند تا فشار داخل شکمی*شان زیاد نشود.»

شلوار جین تنگ نپوشید
شلوار جین تنگ می *تواند باعث عفونت مثانه در خانم ها شود. همیشه در اطراف مقعد، باکتری* هایی وجود دارند که این باکتری *ها می* توانند در اثر اصطکاک لباس به طرف واژن حرکت کنند و چون مجرای ادراری در خانم ها کوتاه است، خیلی سریع باعث عفونت ادراری می* شوند که نشانه آن خارش و تکرر ادرار است.
از طرف دیگر محققان دانشگاه پورتلند می* گویند چون در این لباس* ها امکان تبادل هوا وجود ندارد، شانس رشد قارچ *ها افزایش می* یابد. آن جا محیطی تاریک، مرطوب برای رشد سریع قارچ* ها در کشاله *ران است که خودشان را با خارش و سرخی* نشان می *دهند.

سرطان سینه با پوشیدن لباس**های تنگ!
اگرچه بسیاری از محققان و دانشمندان همچنان در تلاش هستند تا به یافته* های جدیدی درباره عوامل تاثیرگذار در افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه در بین زنان دست یابند، اما گروهی از کارشناسان از چند دهه گذشته سبک خاص طراحی لباس های زنانه را به عنوان یکی از عوامل مهم در ابتلا به سرطان سینه معرفی کرده* اند.
بررسی های انجام شده حاکی از آن است که پوشیدن لباس* های خیلی تنگ در بلند مدت احتمال گسترش تومورهای سرطانی را در بافت سینه افزایش خواهد داد.
این نوع لباس* ها مانع از خروج ترشحات لنف شده و افزایش مواد سمی در بافت سینه زمینه مناسبی را برای ابتلا به سرطان سینه به وجود خواهد آورد. اما از آن جایی که هنوز شواهد کافی در تایید این نظریه ارائه نشده است نمی *توان به این نتیجه رسید که ارتباط مستقیمی بین پوشیدن لباس *های تنگ و ابتلا به سرطان سینه وجود داشته باشد و به همین دلیل نباید آن را به عنوان عامل مهمی در افزایش احتمال ابتلا به این بیماری در نظر گرفت.
مخالفان این نظریه* بر این باور هستند که عوامل تاثیرگذار بر افزایش خطر ابتلا به این بیماری معمولا عواملی هستند که میزان ترشح هورمون* های داخلی بدن را تحت *تاثیر خود قرار می *دهند.

چگونه خرخر را درمان کنیم؟

خرخر می تواند بر روی روابط اجتماعی و زناشویی فرد تاثیر بگذارد. فردی که به درجات شدید خرخر مبتلاست ترجیح می دهد به مهمانی یا مسافرت نرود، زیرا می داند که خرخر او می تواند مشکلاتی را برای دیگران به وجود آورد.

افرادی که مبتلا به خرخر هستند ممکن است بعد از مدتی دچار وقفه تنفسی به هنگام خواب شوند. معمولا وقفه تنفسی یک دقیقه به طول می انجامد. فرد در این فاصله زمانی تنفسی ندارد و بعد از آن میزان اکسیژن خون وی کم شده و دی اکسید کربن خونش افزایش پیدا می کند. به دنبال آن گیرنده های مغزی متوجه این تغییرات شده و به عضلات ریه فرمان می دهند. در نتیجه عضلات ریه ی فرد مکش زیادی ایجاد می کنند که این فشار منفی باعث می شود هوا همراه با خرناس بلندی به داخل کشیده شود. این وقفه تنفسی باعث می شود فرد از خواب بیدار شود و باز دو مرتبه بعد از مدتی این وقفه تنفسی تکرار شود، طوری که در طول یک شب چندین بار فرد از خواب بیدار می شود.
خرخر و وقفه های تنفسی ممکن است بر روی سیستم قلب و عروق و فشار خون فرد نیز تاثیر بگذارند و احتمال سکته قلبی و مغزی را افزایش دهند
نحوه تشخیص خرخر
1- معمولا شرح حال بیمار به اندازه کافی گویاست، یعنی بیمار به مطب مراجعه می کند و خواستار برطرف شدن خرخرش می شود.

2- وزن بیمار: وقتی فردی چاق با گردن کوتاه و سن بالای 50 سال برای مشکل خرخر مراجعه می کند، در معاینه اولیه تا حدی زیادی می توان علت خرخر را تشخیص داد.

3- معاینه داخل بینی نیز بسیار کمک می کند. اگر عوامل انسدادی وجود داشته باشند، مشخص می شود. گاهی اوقات لازم است به غیر از معاینه ساده از روش های تشخیصی مثل آندوسکوپی نیز استفاده کنیم، زیرا در معاینه با ابزار ساده ممکن است قسمت های عقبی و خلفی بینی را نتوان به وضوح دید، ولی با آندوسکوپی به راحتی قسمت های خلفی و انتهای بینی را می توان معاینه کرد.

4- استفاده از عکسبرداری های مختلف نیز کمک کننده خواهد بود، از جمله عکس ساده که می تواند بزرگی لوزه سوم رانشان دهد. از روش های تشخیصی دیگر mri است که می تواند بزرگی نسج نرم به خصوص بزرگی زبان را به ما نشان دهد. سی تی اسکن، وضعیت ساختمان های استخوانی داخل بینی و فضای داخل بینی را آشکار می سازد.

5- تست خواب: این تست معمولا در مراکز خاصی که به همین منظور ایجاد شده انجام می شود. بدین منظور به جای این که بیمار شب را در منزل بخوابد، یک شب در این مرکز می خوابد. در این تست الکترودهایی به بدن بیمار وصل می شود و تمام سیستم بدن وی کنترل می شود. در تست خواب عملکرد مغز، وضعیت خواب، مراحل مختلف خواب، انقباض عضلات مختلف، وضعیت فشارخون، میزان ضربان قلب و وقفه های تنفسی احتمالی بیمار ثبت می شود و بر مبنای آن علت ایجاد خرخر و درمان های احتمالی آن مطرح می شود.

درمان خرخر
بسته به علت خرخر، درمان آن هم متفاوت خواهد بود. طبیعی است برای کسی که دارای اضافه وزن است، کاهش وزن بسیار سودمند خواهد بود. اگر خرخر با وقفه تنفسی همراه نباشد، با اقدامات ساده به میزان زیادی می توان از شدت آن کاست، ولی اگر خرخر شدید باشد و با وقفه تنفسی نیز همراه باشد، معمولا با این مراقبت ها مشکلات برطرف نمی شود و ممکن است نیاز به جراحی باشد.

اقداماتی را که در موارد خرخر خفیف به بیماران توصیه می کنیم به شرح زیر است:
- کاهش وزن اضافی در صورت چاق بودن

- ترک مصرف الکل و سیگار

- اصلاح وضعیت خواب: در حالت طاقباز خرخر تشدید می شود. اگر فردی که خرخر می کند عادت دارد طاق باز بخوابد باید کاری کنیم که حتما به پهلو بخوابد. برای این کار روش هایی وجود دارد، مثلا به پشت پیراهن وی جیبی دوخته و داخل این جیب وسیله ای مثل توپ تنیس قرار دهیم. وقتی بیمار طاقباز بخوابد توپ ناراحتش می کند و در نتیجه به طور ناخودآگاه غلط زده و به پهلو می خوابد.

- استفاده از گشاد کننده سوراخ بینی برای کسانی که علت خرخرشان انسداد بینی است و انسداد بینی آنها به نحوی است که با عمل جراحی قابل اصلاح نیست و یا این که بیمار تمایلی به عمل ندارد. این گشاد کننده وسیله ای است که سوراخ های بینی را از هم باز کرده و باعث خواهد شد انسداد هنگام خواب کمتر شده و مریض راحت تر باشد. این وسایل را می توان از داروخانه ها تهیه نمود.

- استفاده از ماسک برای کسانی که قادر به استفاده از گشادکننده ها نیستند . عملکرد ماسک بدین صورت است که هوا با فشار بیشتری وارد بینی شده و این فشار مسیر داخل بینی را باز می کند. اشکال ماسک این است که ممکن است تحمل آن برای بیمار راحت نباشد.

- جراحی: روش آخر برای درمان خرخر، جراحی است. اگر کسی با اقدامات بالا نتیجه نگرفت، باید جراحی کند. عمل با دو روش ساده و رایوفرکونسی قابل انجام است. نام این عمل فارنگوپالاتواولوپلاستی است. در این عمل لوزه ها برداشته شده و چین قدامی و خلفی لوزه به یکدیگر دوخته می شود. سپس زبان کوچک مقداری کوتاه می شود و نهایتا کام نرم در چند نقطه با استفاده از رادیو فرکونسی یا کوتر تحریک می شود. این کار باعث سفتی و جمع تر شدن کام نرم می شود. معمولا این عمل به میزان زیادی کمک کننده است و مشکل بیمار را تا حد زیادی برطرف خواهد نمود.

7 فایده شیر مادر

تغذیه با شیرمادر احتمال ابتلا به عفونت ادراری در نوزادان را کاهش می *دهد
عفونت ادراری در زیر یک ماهگی بین دختران و پسران برابر است، اما بعد از آن در دختران شایع *تر از پسران است. علایم عفونت ادراری در سنین مختلف متفاوت است:
در دوران نوزادی این علایم می *تواند به صورت شیر نخوردن، زردی و بی *قراری بروز کند و از یک ماهگی تا پایان 3 سالگی این علایم به صورت دردهای شکمی، یبوست و استفراغ ظاهر می *شود. این بیماری بعد از دوران شیرخوارگی بیشتر به صورت سوزش ادرار، تکرر ادرار، عدم کنترل ادرار و ادرار اورژانسی است. مطالعات نشان داده اند که بین تغذیه با شیر مادر و احتمال ابتلا به این عفونت، ارتباط معنی داری وجود دارد.

تغذیه با شیر مادر درد کودک را تسکین می دهد
نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد تغذیه نوزادان با شیر مادر به کاهش درد ناشی از تزریق سوزن جهت نمونه گیری خون کمک می کند.
کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند در مقایسه با نوزادانی که شیشه شیر می گیرند درد کمتری احساس می کنند. شاید علت اصلی این امر آرامشی است که این کودکان از حضور مادر دریافت می کنند.
به گزارش بی بی سی، محققان می گویند تغذیه با شیر مادر به تخفیف درد کودکان زودرسی که تحت اقدامات تشخیصی دردناک قرار می گیرند کمک می کند. این گروه تحقیقاتی ارزیابی درد را با سنجش تغییرات ضربان قلب و تنفس و نیز مدت زمانی که یک کودک پس از تزریق سوزن گریه می کند، انجام دادند.
تغذیه با شیر مادر به طور انحصاری، و نه به طور ناقص، برای 6 ماه در مقابل بعضی از عفونت* های شایع محافظت می *کند
نتیجه حائز اهمیت تحقیق فوق این بود که تغذیه با شیر مادر مستلزم ارتباط نزدیک مادر و کودک است و این رابطه آرامش خاصی را به کودک منتقل می کند. به علاوه این روش تغذیه ای ممکن است باعث شود توجه کودک از درد منحرف شود. شیرینی شیر مادر نیز دلیل دیگری بر این امر می تواند باشد.
نظریه دیگر این است که شیر مادر حاوی مقادیر زیاد یک ماده شیمیایی است که در نهایت تولید مسکن های طبیعی به نام اندورفین ها را تحریک می کند.
به گفته سرپرست تحقیق فوق می توان نتیجه گرفت که برای نوزادی که قرار است تحت تزریق دردناکی قرار گیرد تغذیه با شیر مادر گزینه ی تسکین دهنده ای است. این اقدام کم هزینه ترین، بی خطرترین و پرفایده ترین کاری است که می توان برای همه ی نوزادان انجام داد.

شیر مادر از ابتلای شیرخوار به هپاتیت جلوگیری می *کند
افراد در محیط زندگی با ویروس* های مختلفی در تماس هستند اما در خون مادران آنتی* کور ایجاد شده و به همین دلیل بدن آن ها در برابر انواع ویروس *ها مقاوم می *شود.
محافظت از بدن مادر در برابر انواع ویروس *ها، یکی از مزایای شیردهی به شمار می **رود ضمن این که شیر مادر مانع از ابتلای شیرخوار به بیماری *های ویروسی نظیر هپاتیت می *شود.
ویروس *های شایعی در سطح شهر وجود دارد، اما کودکانی که از شیر مادر تغذیه می *کنند کمتر به ویروس* های شایع مبتلا می *شوند ضمن این که شیر مادر، آنتی* کور بیشتری را در بدن شیرخوار ایجاد می* کند.
کاهش ابتلای شیرخوار به بیماری آنفلوانزا، سرماخورگی، فارنژیت و خروسک از دیگر مزایای تغذیه با شیر مادر است.

تغذیه با شیر مادر و محافظت در برابر عفونت*های شایع
تغذیه انحصاری با شیرمادر از شیرخوار در مقابل عفونت* های شایع محافظت می *کند، تغذیه انحصاری با شیر مادر برای 6 ماه، فراوانی و شدت عفونت *های شایع را در یک سال اول زندگی کاهش می *دهد.

تغذیه با شیر مادر، عفونت *های حاد تنفسی (ari) و عفونت حاد گوش داخلی (aom) را در طول شیرخوارگی کاهش می *دهد. برای بررسی اثر تغذیه با شیر مادر روی فراوانی و شدت عفونت *های شایع در جمعیت شیرخوارانی که به خوبی واکسینه شده* اند، محققان به طورآینده* نگر 926 جفت مادر و شیرخوار را به مدت یکسال در "کرت" دنبال کردند.
عفونت *های شایع، aom، ari، عفونت مجاری ادراری، کونژنکتیویت، گاستروآنتریت و برفک تعریف شد.
کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند در مقایسه با نوزادانی که شیشه
شیر می گیرند درد کمتری احساس می کنند
محققان شیرخوارانی را که در روزهای تصادفی انتخاب شده از اکتبر تا دسامبر 2004 و آوریل تا جولای 2005 متولد شده بودند، به طور متوالی وارد مطالعه کردند. شیرخوارانی که برای حداقل 6 ماه انحصارا تغذیه با شیر مادر داشتند کمتر از شیرخوارانی که تغذیه با شیر مادر نداشتند(یا تغذیه *شان به طور ناقص بوده است) احتمال مراجعه با عفونت *ها یا بستری شدن برای عفونت* ها داشتند. تغذیه با شیر مادر به طور ناقص در مقابل عفونت ها محافظت *کننده نبود.
بدین ترتیب یکبار دیگر یافته* ها از اثرات مفید تغذیه با شیر مادر حمایت می* کنند. یافته جدید مطالعه این بود که تغذیه با شیر مادر به طور انحصاری، و نه به طور ناقص، برای 6 ماه در مقابل بعضی از عفونت* های شایع محافظت می *کند. این که تغذیه با شیر مادر به طور ناقص، محافظت *کننده نیست، ناامید*کننده هست ولی فواید بسیار تغذیه *ای و احساسی تغذیه با شیرمادر را نفی نمی *کند.

چگونه بدنی ایده آل داشته باشیم ؟ ناگفته ها و راز و رمز لاغری


لاغری کار آسونی نیست مخصوصا برای کسایی که اضافه وزن بالای 20 کیلو دارن
اما هیچ کاری نشد نداره حتی اگه 100 کیلو اضافه وزن داشته باشید ... با کمی صبر و حوصله میتونید به وزن
دلخواهتون برسید ... باید یاد بگیرید تغذیتون رو درست کنه ... عادت غذایی صحیح یکی از مهمترین چیزهاست
شما اگر 80 کیلو هم وزن اضافتونو کم کنید اما دوباره به عادت غذایی بدتون برگردید ممکنه از قبل هم چاق تر بشید
بدن هر شخص یک نقطه وزنی داره که بدنش دوست داره روی اون نقطه خودشو
نگه داره ... مثلا نقطه وزنی یه نفر 120 ... مال یکی 150 مای یکی 70 ... نقطه وزنی به آسونی عوض نمیشه
برای اینکه نقطه وزنی رو تغییر بدیم باید به شکل صحیح رژیم بگیریم و بدونیم چطوری نگه داریم
شما اگر 20 کیلو هم وزن کم کنید ولی نقطه وزنی شما همون نقطه قبلی باشه به محض اینکه مدتی غذا بخورید و
ورزش نکنید به شدت چاق میشید ... طبق آخرین نتایج به دست اومده اولین ماه لاغری خیلی مهمه که میتونه
نقطه استارت قوی برای شما باشه ... شما توی ماه اول میتونید 10 % از وزن کل بدنتون رو کم کنید
اگر 120 کیلو باشید تا 12 کیلو در ماه اول میتونید کم کنید ( بیشتر نباید بشه ) اما از ماه های بعدش نهایتا 5 کیلو
بیشتر کم نکنید ... دلیل این کار همون نقطه وزنی و آسیبیه که به بدن وارد میشه ... برای اینکه ریزش مو پیدا نکنید
چشماتون ضعیف نشه ... بدنتون ضعیف نشه بهترین رژیم , رژیمیه که 5 کیلو از وزنتون در ماه بیاد پایین
البته این عدد برای وزنهای زیاده ... کسی که کلا 5 تا 10 کیلو اضافه
برای اینکه ما بتونیم نقطه وزنی رو پایین بیاریم

1- بیشتر از ماهی 5 کیلو کم نمیکنیم
2- بعد از 4 ماه کم کردن وزن باید 1 ماه به بدن استراحت بدیم و روی همون وزن بمونیم
فکر کنید الان 20 کیلو کم کردید ... و از 140 کیلو به 120 کیلو رسیدید ... حالا 1 ماه تموم باید روی 120 تا 121 کیلو
بمونید تا بدن خودشو با وزنتون آپدیت کنه ... بعد از اون میتونید دوباره شروع کنید
بهترین مدل برای لاغری همینه ... عادت غذایی غلط یعنی نخوردن ... خیلیا فکر میکنن اگه نخورن لاغر میشن
بعد که میبینن نتیجه نداد دلسرد میشن ... شما باید درست بخورید ... آخرین تحقیقات نشون داده که وقتی
غذا کمتر از حد لازم بخورید بدنتون به قول معروف Shut Down میشه و متابولیسم
بدنتون به شدت پایین میاد ... وقتی متابولیسم پایین بیاد بدن سوخت و سازش کم میشه و روند لاغریتون یا خیلی
کند میشه یا کلا حالت Lock یا Stop میشه ... حالا درست غذا خوردن چطوریه ؟
ما باید در روز 6 تا 8 وعده غذا بخوریم ... شاید فکر کنید خوب 6 وعده که بیشتر چاق میکنه
اما 6 وعده به این معنی نیست که غذاتون 2 برابر بشه ... معنیش اینه که غذایی رو که میخورید تقسیم بر 2 بشه
هر وعده رو تقسیم بر 2 کنید ... با این کار دایم دارید به بدن غذا میرسونید و بدنتون رو به حالت Shut Down
در نمیارید ... پس بدن اجازه میده ذخیره های چربی ( در صورت ورزش کردن ) به راحتی آب بشن
با این کار شما همیشه سطح انسولین خونتون رو به حالت بالانس در میارید و نه میزارید پایین بره نه بالا
خوردن غذاهایی که دارای کربوهیدرات پیچیده هستن خیلیییییییییییی به بدن شما کمک میکنه
مثلا سیب دارای کربوهیدرات پیچیده هست ... وقتی این میوه رو میخورید بدن باید انرژی بیشتری رو صرف کنه
تا بتونه اونو هضم کنه ... با این کار متابولیسم ( سوخت و ساز بدن ) بالا میره ... البته اینجوری نیست که فکر کنید
روزی 20 تا سیب بخورید ... نهایتا یکی یا 2 تا در روز ... چون میوه ها هم دارای قند هستن که اگه در خوردنش زیاده
روی کنید باعث چاقیتون میشه ... حتی پرتقال - سیب - انگور و غیره
شما در روز میتونید 2 وعده میوه مصرف کنید ... میوه هایی مثل خربزه - هندوانه - موز - انگور دارای کالری خیلی
زیادی هستن و به شدت چاق کننده ... پس این میوه هارو نمیشه هر روز مصرف کرد
میوه ها و غذاهایی که دارای کربوهیدرات پیچیده هستن بدین ترتیبن :
1- نانهای دارای سبوس و قهوه ای رنگ ( نانهای سفید رنگ به شدت چاق کنندن )
2- میوه هایی از قبیل سیب - گریپ فروت
3- جو دوسر
4- سینه بوقلمون
5- چای سبز

بادام بخورید تا انسولین تان مقاوم شود و کلسترول تان بیفتد

مصرف آجیل در کنار رژیم غذایی می تواند به درمان دیابت نوع 2 کمک کند.همچنین بادام با بیماریهای مرتبط با چاقی و بی تحرکی مانندبیماری های قلبی و عروقی مبارزه می کند.افراد مبتلا به دیابت،میزان اندکی انسولین در خون خود دارند ویا دچار کاهش توانایی برای استفاده از این هورمون هستند که بامصرف بادام به گلوکز اجازه می دهند به سلول ها وارد شده و به انرژی تبدیل شوند.

کاهش وزن سریع و هوشمندانه برای مناسبت های خاص

قبلاً هم با چنین موقعیت هایی برخورد داشته اید، ماه بعد مراسم عروسی یکی از اعضای خانواده یا فامیل در راه است و چون خیلی چاق شده اید به نظر نمی رسد که لباستان اندازه تان شود. به همین دلیل مجبور هستید که تا آن موقع حداقل 5 کیلو یا بیشتر وزن کم کنید.

کاهش وزن سریع معمولاً توصیه نمی شود چون اکثر وزنی که از دست میدهید، از بافتهای عضلانی و آب بدنتان خواهد بود. شما به تدریج و به مرور زمان وزن اضافه میکنید (معمولاً طی سالها)، پس باید به تدریج و آرام آرام هم آن را پایین بیاورید. آن زمان است که بیشترین وزن از دست رفته از چربیهای بدنتان خواهد بود.
اما الان با یک مشکل و موقعیت خاص روبه رو هستید و زمانتان آنقدر کم است که فکر نمیکنیم چنین رژیمهای غذایی بتواند شما را به هدفتان برساند. اجازه بدهید اول کمی به مسئله رژیم بپردازیم. همه ما میدانیم که رژیمهای غذایی چندان کارآمد نیستند. آنها بدن را به حالت گرسنگی میکشانند و باعث میشوند با همان مکانیزمی که انسانهای اولیه در دوران گرسنگی و قحطی وزن کم میکردند، وزن شما پایین بیاید.
مصرف کالری بسیار پایین باعث میشود که متابولیسم بدن هم پایین بیاید که قابلیت چربی سوزی بدن را کاهش میدهد. در همین زمان، اخطار برای گرسنگی افزایش یافته و شما شروع به خوردن غذاهای با کالری و انرژی بسیار بالا میکنید و شکمتان را از قند و چربی انباشته میکنید، یعنی دقیقاً همان غذاهایی که سعی میکردید از آنها دوری کنید.
تحقیقات نشان میدهد که گرفتن رژیم غذایی به طور پیوسته، کاهش وزن را دشوارتر و افزایش وزن را آسانتر میکند. چون وقتی رژیم غذایی را کنار گذاشته و به عادات غذایی سابق خود برمیگردید، افت متابولیسم بدن که به خاطر رژیم ایجاد شده بود، به این معناست که عادات غذایی سابق شما با مصرف کالریهای بیشتر همراه است. و نه تنها چربیهایی که با آن همه سعی و تلاش از بین برده بودید، برمیگردد، بلکه ممکن است اضافه هم شود.
با دانستن این موضوع، مطمئناً حاضر نمیشوید که خودتان را وارد این موقعیت دشوار کنید، اما شاید مجبور باشید که برای این مناسبت خاص اینکار را انجام دهید. پس، اول از همه باید متابولیسمتان که با رژیم های غذایی پیاپی کند شده است را بالا ببرید. برای این منظور باید "تمرینات قدرتی و بدنسازی" را انجام دهید تا جرقه ای در متابولیسمتان ایجاد شود. با افزایش حجم عضلانی بدن که از طریق تمرینات بدنسازی میسر می*شود، متابولیسم بدنتان بالا خواهد رفت و در عین حال چربی سوزی هم میکنید.
تکنیک تمرینات قدرتی که میخواهم به شما پیشنهاد کنیم فقط بیست تا سی دقیقه در هفته زمان میبرد. این روزها دیگر دوره تمرینات 5 روز در هفته با ستهای 6 تا 12 تایی سر آمده است. یک جلسه کوتاه اما شدتی از تمرینات بدنسازی در هفته بیش از آنچه که قبلاً فکر میکردید، متابولیسم شما را افزایش خواهد داد.
گرچه کالریهای مصرفی طی تمرینات اهمیت زیادی دارد، افزایش متابولیسم، به ویژه بعد از تمرینات قدرتی و بدنسازی مدت زمان زیادی بعد از اتمام تمرینات هم ادامه خواهد یافت و همچنان چربیسوزی انجام میشود.
دو جزء اصلی این تکنیک شدت تمرینات و ریکاوری بعد از تمرینات است. جلسات تمرینی بدنسازی، دیر به دیرتر و با شدت بالاتر، به اضافه یک مدت معین ریکاوری بعد از آن و افزایش قدرت، برای افزایش حجم عضلانی و کاهش حجم چربی بدن مورد نیاز است.
برای کاهش چربیهای بدن و حفظ عضلات، باید یک برنامه خوب برای زندگی داشته باشید. خوردن غذاهای باکیفیت و بازده انرژی بیشتر در این راه از اصول مهم هستند. غذاهای حجیم که شکم شما را پر میکنند اما باعث چاق شدنتان نمیشوند، و غذاهای کم چربی و کم قند باید در راس برنامه غذایی شما قرار گیرد.
باید در طول روز وعده های غذایی کوچک تر اما بیشتری داشته باشید که در هرکدام از آنها مقداری پروتئین برای حفظ توده عضلانی و سطح انرژی بدن وجود داشته باشد. مصرف کافی از مکملهای ویتامین و موادمعدنی نیز باید در طول روز مورد توجه شما قرار گیرد.
مثل گذشته میتوانید کالری های خود را از غذاهای باکیفیت تامین کنید اما اگر نمیتوانید، فقط کافی است که مراقب میزان کالریهای مصرفی خود باشید. با استفاده از برنامهغذایی هفت روزه و شمارشگر کالری، مقدار متوسط کالریهای مصرفی خود را درآورید. وقتی این عدد را به دست آوردید، 1000 کالری از آن کم کنید و این مقدار میزان کالری خواهد بود که در برنامه غذایی جدیدتان باید مصرف کنید.
یادتان باشد که نیم کیلو چربی 3500 کالری است، و کم کردن 1000 کالری در روز با میانگین 7000 کالری در هفته، میتوانید در هفته یک کیلو از وزنتان را فقط از طریق رژیم غذایی پایین بیاورید. روش دیگر برای کم کردن میزان کالریهای مصرفی، توجه به میزان چربیهای مصرفیتان است چون این موادغذایی بیشترین مقدار کالری را در خود دارند.
اگر بخواهید این مقدار وزن را در این مدت کوتاه کم کنید، فعالیت های ضمنی نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا میکند. با افزایش فعالیتهای ضمنی خود می توانید حداقل نیم کیلو دیگر از وزنتان را در هفته کاهش دهید. بهترین ورزش برای چربی سوزی، پیاده روی تند چه در محیط بسته و روی تردمیل و چه در هوای آزاد است.
با سرعتی راه بروید که خیلی کم به نفس نفس بیفتید و اگر دیدید که تمرینات ایروبیکتان باعث می شود که نفس کم بیاورید، احتمالاً شدتتان خیلی بالاست، و انرژی مورد نیازتان از ذخائر کربوهیدرات بدنتان تامین میشود نه چربیها. سعی کنید هر روز حداقل یک ساعت پیاده روی تند داشته باشید.
با استفاده از این تکنیکها می توانید وزنتان را خیلی سریع پایین بیاورید اما به خاطر میزان بسیار پایین کالریهای مصرفی ممکن است حفظ این رژیم کمی دشوار باشد.
به همین دلیل توصیه من این است که کالریهای مصرفیتان را هر روز 500 کالری پایین بیاورید و نه بیشتر تا کمی از دشوار بودن رژیم کاسته شود. به این طریق می توانید هفته ای نیم تا یک کیلو از وزن چربی بدنتان را پایین بیاورید، بدون اینکه تغییر چندانی به شیوه زندگیتان وارد شود.
هرچه میتوانید زودتر برای کاهش وزن اقدام کنید. با این روش میتوانید در شش ماه 15 تا 20 کیلو از وزنتان را پایین بیاورید. اگر روند کاهش وزنتان از آنچه در این مقاله ذکر کردیم سریعتر باشد، آنچه از دست میدهید آب و بافت های عضلانی خواهد بود نه چربی ها.

محل تبليغات شما !

ليست صفحات

تعداد صفحات : 2