close
تبلیغات در اینترنت
زیبایی
طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي
?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
♣کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه♣
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

زیبایی

دکتر انلاين

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

تبليغات رزبلاگ

عطاري انلاين

طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي

?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
?کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه?
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

زیباترین مدل 17 ساله !

زیباترین مدل 17 ساله !

وی در نمایشهای مد پاییز و زمستان 2011 شرکت داشته است و از آژانس مد ماریلین به دنیای مد معرفی شده است. این دختر زیبا متولد 12 آپریل سال 1994 است.
عکس های بیشتر در ادامه مطلب


جوش....جوش...جوشاگر قبل از خواب كمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد

اگر صبح كه از خواب بیدار می شوید متوجه شوید كه یك جوش در قسمتی از صورتتان سر برآورده و خصوصا اگر این اتفاق قبل از یك واقعه مهم برایتان پیش بیاید، حتما خیلی غصه دار می شوید. اكثر افراد این حادثه غم انگیز را به نوعی تجربه كرده اند. چند روز مانده به یك مهمانی مهم، یك مراسم رسمی، جشن تولد و… انگار كه طبیعت از سرلجبازی می خواهد دستمان بیندازد.

حالا اگر چنین شد چه باید بكنیم؟

مركبات: یكی از روش های متداول، گذاشتن مركبات بر روی جوش است. اسیدسیتریك موجود در این میوه ها به خشك شدن جوش چركی كمك می كند، در حالی كه ویتامین های موجود در آنها التهاب باكتری های عفونت زا را كم می كند.

اگر در جست و جوی درمان خانگی برای این جوش ها هستید استفاده از مركبات نقطه آغازین خوبی است. یك پرتقال یا لیمو را پوست كنده و از طرفی كه آب میوه وجود دارد به پوست و روی جوش بمالید، این كار باعث می شود تا كمی احساس سوزش كنید. سپس اجازه دهید تا در معرض هوا خشك شود. تكرار این كار چندین بار در طول یك روز به شما كمك می كند تا جوش برطرف شود.

 


راهی آسان برای رفع تیرگی آرنج وزانو

یک عدد لیمو ترش را نصف کنید و کمی شکر روی آن بریزید بعد لیمو را به آرنج و زانو هایتان بمالید لکه ها از بین خواهد رفت.

چگونه می توان موهارا به طراوت و شاداب کرد؟

استفاده از روغن جوجوبا در حفظ وشادابی نقش قابل توجهی دارد.بعد از شستن موهایتان کمی روغن جوجوبا به نوک موهایتان بمالید با این کار از ایجاد موخوره نیز جلوگیری می کنید. این اقدام برای رفع خشکی مو بسیار مفید است در این صورت باید قبل از شستن مو هایتان تمام مو را تا چند ساعت به این روغن آغشته کنید سپس موهایتان را بشویید .تکرار این کار مو هایتان را براق نگه می دارد و از خشکی آن جلوگیری می کند.

تست تناسب اندام....

روی فرم بودن و داشتن اندامی متناسب منحصر به سن خاصی نیست و مستلزم مراقبت از ماهیچه*ها و انعطاف پذیری شان است.
شما از این نظر در چه وضعیتی قرار دارید؟ می*توانید یک سری تمرینات خاص را انجام دهید و سپس قضاوت کنید که وضعیت*تان چه طور است و در چه زمینه*هایی باید خود را اصلاح کنید.
فایدۀ انجام این تست**ها تعیین وضعیت جسمی*تان و تشخیص دقیق زمینه*هایی است، که باید بهبود یابند. کافی است که این تمرینات را تکرار کرده و پیشرفت خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید. ضمناٌ، تمرین**ها و فعالیت*های دیگری هم وجود دارند که با استفاده از آنها می*توانید این تمرینات را تکمیل کنید. مانند تغذیه که در آن تنوع عنصر بسیار مهمی است.

تست ماهیچه*ها
بازوهایتان به اندازۀ کافی عضلانی هستند؟
می*توانید 20 بار شنا بروید؟ (دست*ها روی زمین، بازوها کشیده، روی یک تخته شنا بروید: بازوها را خم کرده و سپس بالا بیاورید) اگر می*توانید، در این صورت خیالتان راحت باشد. بالای 10 تا هم بد نیست!
اگر کمتر از 10 تا 15 بار بتوانید شنا بروید، باید تمرینات جدی تری داشته باشید! اگر حداقل 4 بار در هفته و هر بار توانستید 40 بار شنا بروید، دیگر مطمئن باشید که بازوهایتان به اندازه کافی عضلانی هستند.
عضلات شکم تان چه وضعیتی دارند؟
با بلند کردن بالاتنه، عضلات شکم*تان را تست کنید: روی کمر دراز بکشید، پاها را جمع کرده و به سمت سینه بیاورید. دست*هایتان را پشت سر برده و نیم تنه تان را تا حد ممکن بالا بیاورید. اگر توانستید این تمرین را 30 بار تکرار کنید، عضلات شکم تان روی فرم هستند. اگر بین 20 تا 30 بار موفق شدید، توصیه می*شود که حداقل دو بار در هفته این تمرین را انجام دهید. اگر توانایی تان کمتر از این تعداد است، باید به کمک تمرین*های ویژه تسمه شکمی*تان را بازسازی کنید.
تست انعطاف پذیری
درجه انعطاف پذیری بازوهایتان چه قدر است؟
بنشینید و کمرتان را صاف نگه دارید، بازوهایتان را به پشت کشیده و انگشتانتان را به هم قلاب کنید. بازوهایتان را تا حد ممکن بالا بیاورید و 20 ثانیه در این وضعیت بمانید. اگر وضعیت انعطافی تان خوب باشد، می*توانید، بازوهایتان را به موازات زمین بالا بیاورید.
این بار، بازوها را به بالا بکشید، انگشت*ها را به هم قلاب کرده و کف دست*ها را بالا ببرید. با بالابردن شانه*ها به سمت عقب، خودتان را بالا بکشید. هرچه این تمرین را راحت تر انجام دهید، یعنی انعطاف پذیری بیشتری دارید.
درجه انعطاف پذیری پاهایتان چه قدر است؟
روی کمر دراز بکشید، پاها را خم کرده، کف پا را روی زمین بگذارید. یک پا را در راستای عمود بکشید. با دست*هایتان این پا را گرفته و سعی کنید تا حد ممکن به صورتتان نزدیکش کنید (پا باید کشیده وصاف بماند). با تکرار زیاد، می*توانید انعطاف پذیری* پاها را بیشتر کنید.
فاصله از مقابل را زیاد کنید: در این مرحله، همچنان روی زمین بمایند، پاها کشیده و در بیشترین فاصلۀ ممکن از یکدیگر قرار دارند، در حالی که دست*هایتان روی زمین هستند و در دورترین فاصلۀ ممکن از بدن*تان قرار دارند، نیم تنه تان را به سمت جلو خم کنید.
تست تعادل
بایستید، بازوها را به صورت صلیب قرار دهید، یک پا را خم کرده و بالا بیاورید، 10 ثانیه بدون حرکت در این حالت بمایند. با بالا آوردن پا تا بیشترین حد ممکن و منقبض کردن باسن و شکم، می*توانید این حرکت را ارتقا دهید.
می*توانید این تمرین را با بازوهای باز به سمت بالا و پایی که بیشتر از 90 درجه جمع نشده، هم انجام دهید.
تمرینی دیگر: بایستید، با دست*، پایتان را از پشت بگیرید. تا جایی که می*توانید پایتان را به باسن نزدیک کنید. کشش و تعادل در این وضعیت را حدوداً 10 ثانیه حفظ کنید.
فراموش نکنید که هدف از انجام این تمرینات این است که شما احساس کنید روی فرم هستید و از لحاظ جسمی، روحی و... شرایط خوبی دارید. بنابراین به این تناسبات بپردازید.

علت نازک شدن موی سر ؟

دبیر انجمن متخصصین پوست ایران با بیان اینکه تغذیه نامناسب مهمترین علت نازک شدن تارهای موی سر است گفت

« برای داشتن موهای سالم و زیبا داشتن تغذیه مناسب با انواع پروتئین ها و ویتامین ها اهمیت ویژه ای دارد»
دکتر محمد گلشنی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«موی سر هر روز در حال رشد و تکثیر است و موهای سالم به صورت ۱ سانتیمتر رشد دارد که این رشد موها بستگی به افراد دارد اما می توان گفت که موهای افراد سالم بسته به ارث در حالت عادی اشان باید یک سانتیمتر رشد داشته باشد.»
وی در مورد دلیل نازک شدن تارهای موی سر برخی افراد گفت:«اولین علت این مورد را می توان نداشتن تغذیه صحیح دانست، بخصوص میزان پروتئین دریافتی در افراد باید به مقدار مناسبی باشد تا این پروتئین وارد دستگاه گوارش شده و تبدیل به آنزیم و تبدیل به ترکیبات قابل جذب که همان آمینو اسیدها هستند شده و تبدیل به پروتئین شود.»
دبیر انجمن متخصصین پوست ایران در ادامه اظهار داشت:«وجود ویتامین ها برای تکثیر سلولی بسیار ضروری است و آهن و روی از دیگر عناصر ضروری برای رشد و سلامت موها محسوب می شوند، همچنین بیوتین در رشد مو بسیار موثراست البته وجود ویتامین هایی مثل ویتامین a،b،k هم برای رشد سلولی مو لازم هستند.»
وی در مورد عوامل موثر در نازک شدن تارهای مو گفت:«تغذیه نامناسب، کمبود روی و آهن بخصوص در خانم ها، بیماری هایی نظیر تب های طولانی، اعمال جراحی که با همراه با بیهوشی هستند، استرس های شدید روحی، داروهایی که از تکثیر سلولی جلوگیری می کنند مثل داروهای ضد سرطان، رادیوتراپی، بیماری های سیستمیک مثل کم کاری و پرکاری تیروئید در نازک شدن تارهای موی سر و ریزش آن نقش دارند.»
دکتر گلشنی تاکید کرد:«برای داشتن موهای سالم و زیبا داشتن تغذیه مناسب با انواع پروتئین ها و ویتامین ها اهمیت ویژه ای دارد، همچنین افراد توجه داشته باشند در صورتی که روزانه به شستشوی موهای خود می پردازند باید از شامپوهایی استفاده کنند که قدرت پاک کنندگی کمتری داشته و از صابون هایی با ph اسیدی استفاده نمایند.»
وی تصریح کرد:«تمام شامپوها و محصولاتی که تبلیغ می شود و گفته می شود که حاوی پروتئین و ویتامین ها هستند و موجب رشد مو می شوند جنبه تبلیغاتی دارد چرا که موهای خارج از بافت پوست، مرده هستند و باعث تقویت و رشد مو نمی شوند و بنابراین کار این شامپوها تنها شستشوی موها است.»

پوست و مو

خلاصه : با استفاده از گياهان دارويي و ميوه ها از پير شدن و فرسودگي پوست و موي خود جلوگيري کنيد                                                                                                                                                                                                                           
ميوه ها وگياهان دارويي                                                                                                                                                                                                               کلم : جلوگيري از ريزش مو بخصوص اگر به صورت خام در سالاد استفاده شود.                      بابونه : براي رنگ کردن وضد عفوني کردن موها استفاده مي شود.                                     کنجد : جهت بلند شدن ومشکي شدن موها ، برگهاي کنجد را خوب کوبيده وآب آن را بگيريد آنگاه آب را بر روي موها بماليد.                                                                                 آويشن : جلوگيري از ريزش مو وتقويت آن.                                                                    جو : جلوگيري از سفيد شدن مو.                                                                                                                                                                                                    پاک کننده براي هر نوع پوست                                                                                                                                                                                                        خامه ترش يک قاشق غذا خوري                                                                               آبليموي تازه يک قاشق غذا خوري                                                                                                                                                                                                  مواد را با هم مخلوط کنيد وبلافاصله با گلوله اي از پنبه آن را بر روي پوست بماليد پس از چند لحظه پوست را با آب گرم آبکشي نماييد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 نکاتي در مورد شانه زدن وشستشو مو                                                                                                                                                                                             موها را با ملايمت شستشو دهيد .آب باعث متورم شدن مو ميشود وموي خيس به نسبت به موي معمولي شکننده تر است .                                                                               از نوک انگشتان براي ماساژپوست سر استفاده کنيد .ماساژ دادن باعث افزايش جريان خوني پوست سر مي شود.ماساژرا قبل از شامپو زدن انجام دهيد .                                                                                                                                                                  موها راخوب آبکشي نماييد .3 تا 4 دفعه موها را بايد آب کشيد تا تمام ذرات شامپو خارج شود.
موها را مالش ندهيد وگرنه سطح صاف لايه کوتيکول بهم مي خورد و حتي تارهاي شکننده مو کنده خواهد شد.                                                                                                                                                                                                                       موي خيس را هرگز شانه نزنيد. زيرا قابل انعطاف است .                                                                                                                                                                        مو 20 تا 40 روز پس ازاصلاح ومرتب کردن ، آشفته ونا مرتب مي گردد به دليل اينکه هر يک از موهاي سر با شيوه خاص خود رشد مي کند.                                                                                                                                                                                     يک اندازه کردن موها آنها را پر پشت تروجذاب تر به نظر مي آورد.                                                                                                                                                              تعداد دفعات شستشوي موها بستگي به ميزان چربي ،فعاليت فيزيکي ،محيط زندگي،مدل موي انتخابي ونوع پوست از شستشوي روزانه تا هفتگي تغيير مي کند.                                                                                                                                                            يک شانه ايده آل داراي دندانه هايي بافاصله است دندانه ها بايد گرد ومدور باشد نه تيز،از شانه هاي فلزي استفاده نکنيد .                                                                                                                                                                                                            هنگاميکه اولين دندانه شانه کنده شد شانه را دور بيندازيد .يک شانه شکسته مي تواند سبب شکستن وکنده شدن موها گردد.                                                                                                                                                                                                   نکات مهم قبل از ماسک                                                                                                                                                                                                               قبل از استفاده ازماسک ،پوست صورت خود را با آب وصابون ويا پاک کننده مناسب با پوستتان تميز کنيد.                                                                                                                                                                                                                                بهتر است صورت خود را با آب وگلاب بخور دهيد .                                                           ماسک را با ملايمت وبدون عجله به روي پوست خود بماليد وپوست گردن را فراموش نکنيد.        به پشت دراز کشيده وبه آهنگ ملايم گوش دهيد وبه هيچ چيز فکر نکنيد.                             پس ازگذشت مدت لازم ،ماسک را با جريان آب گرم بشوئيد،ورطوبت آنرا باحوله خشک کنيد.      دقت نماييد هيچ وقت ماسک را به روي پوست لبها ودور چشم نماليد.

برنزه کردن پوست

روزگاري بود که در سينماي هاليوود فيلمنامه‌نويس‌ها تنها در صورتي که مي‌خواستند نقشي پست در فيلم بگنجاند سراغ خلق يک قهرمان رنگين پوست مي‌رفتند، زيرا که درغير اين صورت هيچ کارگرداني فيلمنامه‌اي که نقش اول آن را بايد يک سياهپوست بازي مي‌کرد را روي پرده نمي‌برد. اما حالا سالهاست که جنبش‌هاي ضد آپارتايد و نابرابري نژادي ديگر از فرم‌هاي کاريابي و پرده سينما هم فراتر رفته و به دنياي مد راه يافته است.                                                                                                                                                                    حالا اغلب جواناني که روزگاري اجدادشان به خون پاک سفيد و موهاي بورشان مي‌نازيدند به هر راهي تن مي‌دهند تا پوست سفيدشان را تنها کمي به رنگ پوست ستاره دورگه سينما نزديک کنند. آنقدر که ديگر کار از حمام آفتاب و استفاده از روغن‌هاي برنزه‌کننده گذشته است و دستگاه‌هاي سولاريوم به قيمت ابتلا به بيماري‌هاي پوستي پا به ميدان گذاشته‌اند.                                                                                                                                       سولاريوم که به نام بسترهاي آفتاب يا اتاقک‌هاي برنزه نيز معروف است، در واقع راه خوبي جهت دست يافتن به پوست شگفت انگيز براي مدت‌کوتاه است. در واقع سولاريوم وسيله‌اي است که اشعه‌هاي اولترا ويوله را جهت برنزگي آرايشي ساطع مي‌کند. سولاريوم اغلب به عنوان راهي جهت «مقدمه برنزه شدن» براي تابستان تعريف مي‌شود که پوست شما را از سوختن در آفتاب محافظت مي‌کند. سولاريوم‌ها نه تنها به برقراري برنزگي در تمام طول سال کمک مي‌کنند بلکه برخي بيماري‌ها را درمان مي‌کنند و ظاهر پوست را بهبود مي‌بخشند.                                                                                                                                                       طرفداران اين شيوه معتقدند که برنزه شدن با سولاريوم کمتر از برنزه شدن با آفتاب خطرناک است، اگر چه حمام آفتاب بي‌خطر وجود ندارد. سولاريوم براي هر نوع پوستي مناسب است، به‌جز افراد با پوست‌هاي حساس. نسبت بين اشعه‌هاي UVA و UVB متعادل است که خطر آسيب را به حداقل کاهش مي‌دهد. اين دسته از متخصصان استفاده از سولاريوم را براي 5 تا 20 دقيقه مفيد مي‌دانند. با اين حال تحقيقات سازمان جهاني بهداشت نشان مي‌دهد، استفاده از سولاريوم راه مناسبي براي برنزه کردن پوست نيست.                                                                                                                                                                           اين روش هيچ‌گونه مصونيتي در مقابل سرطان پوست ندارد. در حقيقت استفاده از سولاريوم صدمات جبران ناپذيري را به پوست وارد مي‌سازد. اتاقک سولاريوم از يک تشک خورشيدي ساخته شده است که در آن لامپ‌هاي UVA و UVB قرار داده شده‌اند و از بالا و پايين به بدن اشعه تابانده مي‌شود. حتي مقدار ناچيزي از UVA و UVB مي‌تواند به پوست آسيب برساند، به اين ترتيب که فرآيند پيرشدگي را تسريع بخشيده و همچنين سبب بروز سرطان نيز مي‌شود. سازمان استاندارد جهاني نيز يک رهنمود کاربردي در مورد سولاريوم منتشر کرده است.                                                                                                                                  با توجه به استانداردهاي اين سازمان کليه مراکزي که خدمات سولاريوم ارائه مي‌دهند به هيچ وجه اجازه ندارند در تبليغات خود از واژه‌هاي «سالم و بي‌خطر» استفاده کنند. استفاده از سولاريوم براي کودکان زير 15 سال ممنوع اعلام شده است و همچنين براي نوجوانان زير 18 سال نيز وجود رضايتنامه کتبي از سوي والدين الزامي است. از سوي ديگر به مراجعان توصيه شده از مصرف دستگاه‌هايي که زير نظر مستقيم يک متصدي مجزا نيستند، خودداري کنند.                                                                                                                              اين سازمان به هيچ وجه استفاده از سولاريوم را توصيه نمي‌کند؛ اگر شما استفاده از سولاريوم را انتخاب مي‌کنيد بايد به دقت به تمام ريسک‌ها و تاثيرات جانبي منفي آن آگاه باشيد. متصديان سولاريوم بايد اطلاعات صحيحي در مورد خطرات ناشي استفاده از اين دستگاه در اختيار شما قرار دهند. اگر احساس مي‌کنيد که به اندازه کافي از خطرات ناشي از آن اطلاع نداريد و يا به حرف‌هاي متصدي نمي‌توانيد اعتماد کنيد، بهتر است از سولاريوم استفاده نکنيد. برنزه شدن بدون آفتاب يا سولاريوم يک تجارت بزرگ است.                                                                                                                                                                                    بر اساس گزارشات منتشر شده در مورد تجارت دستگاه‌هاي برنزه‌کننده سولاريوم، اين صنعت چيزي در حدود 2 بيليون دلار در سال تنها در آمريکا سوددهي دارد. طبق آمار گرفته شده سالانه 28 ميليون آمريکايي از 25 هزار سالن زيبايي دارنده اين دستگاه‌ها در سراسر کشور استفاده مي‌کنند. در حقيقت، مطالعات اخير نشان داده است که تنها 10 هزار نفر از اين افراد نوجوانان هستند و آمار استفاده از اين دستگاه در ميان دختران جوان آمريکايي رو به افزايش است. اين آمارها براي سلامت عمومي خبر خوبي نيست.                                                                                                                                                                                   در سال 1994ميلادي، محققان سوئدي دريافتند که زنان 18 تا 30 سالي که بيش از 10 بار در سال از اتاق‌ها يا تخت‌هاي سولاريوم استفاده کرده‌اند، 7 بار بيشتر از زناني که از اين دستگاه‌ها استفاده نکرده‌اند در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دادند. همچنين در تحقيقات ديگري دريافتند افرادي که 10 جلسه به طور کامل از اين دستگاه‌ها استفاده کرده‌اند صدمات جبران‌ناپذيري به روند پروتئين سازي پوست خود وارد کرده‌اند. اين صدمات اغلب هنگامي که در مقابل تابش مستقيم نور آفتاب هستيم، به وجود مي‌آيد. بر اساس اين تحقيقات اشعه ماوراء بنفش دستگاه‌هاي سولاريوم به اندازه اشعه ماوراءبنفش آفتاب خطرناک و زيان‌آور است. در سال 2002 محققان دانشگاه پزشکي دارتموث به اين نتيجه رسيدند که دستگاه‌هاي سولاريوم 5/1 تا 5/2 برابر خطر ابتلا به 2 نوع سرطان پوستي مهلک را افزايش مي‌دهند و اما هنوز حتي با شواهد مبني بر مضر بودن اين دستگاه‌ها، سالن‌هاي زيبايي و ورزشگاه‌ها از داشتن اين دستگاه‌ها پشيمان نيستند.                                                                                                                                                                                                          صنعت برنزه شدن بدون آفتاب يا سولاريوم بر مبناي 2 ادعاي غلط استوار است ؛ اول اينکه از آن جايي که ملانين دليل اصلي ‌ آفتاب‌سوختگي است برنزه شدن کنترل شده راهي است براي کمک به جلوگيري از تغيير رنگ شديد ملانين و آفتاب‌سوختگي. دوم اين که اشعه ماوراء بنفش باعث توليد ويتامين D در پوست مي‌شود که همين مانع از ابتلا افراد به سرطان‌هاي سينه، پروستات و روده بزرگ و ديگر بيماري‌ها مي‌شود.                                                                                                                                                                                  متخصصان اين ادعاها را رد کرده‌اند، آنها مي‌گويند رژيم روزانه غذايي ما به طور کلي تمام ويتامين D مورد نياز بدن ما را تامين مي‌کند. علاوه بر اين آفتاب گرفتن براي تغيير رنگ، رنگ دانه‌هاي پوست و برنزه شدن چيز ديگري است. برنزه کردن پوست مثل آفتاب سوختگي سبب به وجود آمدن صدمات زيادي به سلول‌هاي پوستي مي‌شود. دکتر جيمز اسپنسر، جراح پوست از مرکز پزشکي مونت سينايي در نيوريورک سيتي مي‌گويد: شما نمي‌توانيد با صدمه رساندن به پوستتان از آن محافظت کنيد. برنزه شدن نه تنها خطر ابتلا به انواع سرطان‌هاي پوست را افزايش مي‌دهد؛ بلکه باعث پير شدن سريع‌تر پوست مي‌شود.                                                                                                                                                                          تلاش‌هاي زيادي براي کنترل اين صنعت از طرف گروه‌هايي مثل سازمان سلامت جهاني انجام شده که موفقيت چنداني نداشته است. دکتر اسپنسر مي‌گويد: توليدکنندگان اين دستگاه‌ها و سالن‌هاي دارنده اين دستگاه‌ها با مفيد نشان دادن اين دستگاه‌ها، سعي در کاهش محدويت‌هاي اتخاذ شده توسط FDA و ساير سازمان‌هاي وابسته به آن دارند، او يکي از افراد موثر در نوشتن قانون برنزه شدن سريع در کاليفرنيا بود ؛ قانوني که در سال 1988 نوشته شده است ؛ ولي متاسفانه اين قانون هيچ کمکي در شناسايي و ثبت سالن‌هاي دارنده سولاريوم يا قيمت‌هاي آنها ندارد.                                                                                                                                                                                                                   بر اساس اين قانون، افراد در هنگام استفاده از دستگاه بايد حتما عينک محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش به چشم بزنند يا حتما تمام بدنشان زير دستگاه باشد. بايد برچسبي را به بدنه دستگاه بچسبانند که روي ‌آن نوشته شده باشد که اين دستگاه خطر ابتلا به بيماري‌هاي پوستي را افزايش مي‌دهد. اين مقررات هر چه باشد دليلي بر موافق بودن سازمان‌هاي سلامت جهاني با اين دستگاه يا تاييد آنها نيست.                                                                                                                                                                                          از جولاي سال 2003 گروهي که بر روي مضرات سولاريوم کارمي کردند، دفترچه راهنمايي را مبتني بر اطلاعات ضروري در زمينه استفاده از سولاريوم در اختيار عموم قرار داده که از جمله مهم‌ترين موارد آن مي‌توان به گزينه‌هاي زير اشاره کرد:                                                                                                                                                                         کودکان زير 15 سال به هيچ وجه حق استفاده از سولاريوم را ندارند.                                    نوجوانان بين 15 تا 18 سال براي استفاده از سولاريوم حتما بايد رضايتنامه کتبي والدين خود را در اختيار داشته باشند.                                                                                                                                                                                                                   هشدارهاي لازم در مورد قرار گرفتن در معرض اشعه UVA و UVB بايد حتما در نظر گرفته شود.
فرم رضايت مراجعين بايد حتما پيش از استفاده از سولاريوم توسط خود فرد پر شود.                 هر فردي که قصد استفاده از سولاريوم را دارد تنها مي‌تواند براي يک جلسه اين کار را انجام دهد و نه بيشتر.                                                                                                                                                                                                                              تکرار اين عمل در کمتر از 48 ساعت توصيه نمي‌شود.

7 اشتباه رايج درباره بهداشت مو

خلاصه : اين مطلب به شما مي‌گويد که پشت آن موهاي بلند، چه واقعيت‌هاي ساده‌اي پنهان شد‌ه‌اند «‌اون موي سفيد را نکن، بيشتر مي‌شه... موهات را کوتاه‌کن تا پرپشت بشه... برس‌کشيدن موها را تقويت مي‌کنه.» همه ما از اين مدل توصيه‌ها در زندگي روزمره زياد شنيده‌ايم. حتي خيلي وقت‌ها خودمان هم همين‌ها را به بقيه توصيه مي‌کنيم. در حالي که اغلب نمي‌دانيم که آيا اين حرف‌ها واقعيت هم دارند و يا افسانه‌هايي هستند که مثل بقيه افسانه‌ها، دهان به دهان از مادربزرگ‌هايمان به ما رسيده‌اند. اين مطلب به شما مي‌گويد که پشت آن موهاي بلند، چه واقعيت‌هاي ساده‌اي پنهان شد‌ه‌اند. 7 افــــسانه معـروف در‌‌مورد‌‌‌‌‌مو افسانه اول: کوتاه‌کردن زود به زود موها باعث مي‌شود موها سريع‌تر رشد کنند. واقعيت: موهاي شما در هر ماه، 1 تا 5/1 سانتي‌متر رشد مي‌کند، چه آنها را قيچي کنيد و چه به حال خود رهايشان کنيد. البته ممکن است در تابستان موها اندکي سريع‌تر رشد کنند ولي شما نمي‌توانيد با کمک قيچي آرايشگري کاري بکنيد که سرعت رشد موهايتان افزايش يابد. در واقع، کوتاه‌کردن موها يک کار انجام مي‌دهد: انتهاي خراب و دو شاخه موهايتان را حذف مي‌کند و باعث مي‌شود موهايتان ظاهر بهتري پيدا کنند. افسانه دوم: اگر يک موي سفيد را بکنيد، به جاي آن دو سه تار موي سفيد جديد درمي‌آيد. واقعيت: اگرچه اين مطلب يک افسانه است و حقيقت ندارد ولي کندن موها عادت بدي است. کندن موها به ريشه آنها آسيب مي‌زند و باعث ايجاد عفونت يا اسکار (جوشگاه) مي‌شود، يعني جاي آن باقي مانده و مويي در آنجا رشد نمي‌کند. افسانه سوم: شستشوي موها با آب سرد پس از شامپو زدن، باعث درخشندگي موها مي‌شود. واقعيت: اين کار ممکن است خواب را از سر شما بپراند ولي تاثيري در درخشندگي موهاي شما ندارد. افسانه چهارم: براي اينکه موهايتان واقعا تميز شود، بايد چند بار آنها را شامپو بزنيد و بشوييد. واقعيت: يک بار شامپوزدن و شستشوي درست هم همين کار را مي‌کند. افسانه پنجم: اگر در روز 100 بار موهايتان را برس بزنيد، براي موها خيلي مفيد است. واقعيت: برس زدن فقط براي اين است که به موها حالت بدهيد. برس‌زدن زيادي، موها را از فوليکو‌ل‌هاي‌شان بيرون مي‌کشد و تارهاي مو را ضعيف مي‌کند. همچنين براي موهاي چرب، مناسب نيست چون موجب چرب شدن بيشتر مو مي‌شود. افسانه ششم: با کمک برخي محصولات آرايشي، مي‌توان انتهاي دو شاخه موها را ترميم کرد. واقعيت: وقتي موها دو شاخه مي‌شوند، ديگر اين اتفاق افتاده و تنها کاري که شما مي‌توانيد انجام دهيد، اين است که قيچي را برداريد و آنها را ببريد. البته برخي آرايشگران با کمک مواد آرايشي خاصي که حاوي موم هستند، کاري مي‌کنند که انتهاي دوشاخه موها به هم چسبيده و کمتر جلب توجه کند. اما عقل مي‌گويد که همان قيچي‌کردن، کار راحت‌تري است. افسانه هفتم: استرس باعث ريزش موها مي‌شود. واقعيت: موهاي شما هميشه در حال ريزش هستند و به‌طور طبيعي روزانه 50 تا 120 تار موي شما مي‌ريزند ولي اين امکان وجود دارد که وقتي شما به طرز وحشتناکي دچار استرس هستيد (يعني يک چيزي در حد طلاق گرفتن يا از دست دادن شغل) چند تار مو بيشتر بريزد. البته بارداري و مصرف برخي آنتي‌بيوتيک‌ها هم همين اثر را دارند ولي مهم اين است که بعد از گذشت چند هفته، وقتي اوضاع رو به راه شد، اين موها دوباره رشد مي‌کنند. مواردي که ذکر شدند، همگي افسانه بودند ولي در عالم واقعيت خيلي‌وقت‌ها، شما با دست خودتان بلاهايي بر سر موهايتان مي‌آوريد که ديگر نمي‌توانند کمر راست کنند! چطور است با اين بلاها هم آشنا شويم؟ هفت بلايي که با دست خودتان سر موهايتان مي‌آوريد سشوارکشيدن به موهايي که هنوز از آنها آب مي‌چکد: با اين کار، نه تنها حالت دادن به موها دشوار مي‌شود بلکه آسيب حرارتي زيادي به موهايتان وارد مي‌کنيد، زيرا موهاي شما بايد مدت زيادي زير سشوار بمانند تا خشک شوند. روش درست اين است که سشوار را روي موهاي مرطوب، نه موهاي خيس، استفاده کنيد. بنابراين توصيه مي‌شود وقتي از حمام خارج شديد، موهايتان را به مدت پنج دقيقه در حوله بپيچيد و بعد از آن پنج دقيقه ديگر هم اجازه دهيد تا در هواي آزاد خشک شود. پس از آن مي‌توانيد از سشوار استفاده کنيد. شانه کشيدن موهاي خيس، از فرق سر تا نوک مو: درست است که براي موهاي خيس، استفاده از شانه راحت‌تر از برس است و خيلي از خانم‌ها در حين استحمام يا پس از آن از شانه‌هاي دانه درشت استفاده مي‌کنند اما اگر شانه را از پوست سر تا نوک مو با فشار بکشيد، موهايتان دچار شکستگي مي‌شود. بنابراين ابتدا گره‌هاي مو را تا حد امکان باز کنيد و سپس از قسمت‌هاي انتهايي موها شروع به شانه کشيدن کنيد و کم‌کم به قسمت‌هاي بالاتر (نزديک به پوست سر) برويد. استفاده از برس نامناسب: استفاده از برس نامناسب، نه تنها باعث مي‌شود که نتوانيد مدل موي مطلوبتان را درست کنيد بلکه ممکن است مدام در موهاي شما گير بيفتد و آزارتان دهد. به‌طور کلي توصيه مي‌شود هرچه موهاي شما بلندتر است، از برس‌هايي استفاده کنيد که قطر بيشتري دارند. همچنين براي حجم دادن به موهايتان‌، از برس گرد کمک بگيريد و براي صاف کردن موها از برس پارويي شکل استفاده کنيد. برس کشيدن مداوم براي درخشش بيشتر مو: دکتر آمي مک مايکل، استاديار بيماري‌هاي پوست و مو در دانشگاه ويک فارست آمريکا مي‌گويد: «تنها چيزي که شما براي درخشان‌تر شدن موهايتان نياز داريد، چند بار برس‌کشيدن براي حالت دادن به مو و سپس استفاده از روغن‌هاي طبيعي است. هر چيزي بيشتر از اين غير ضروري است و مي‌‌تواند به شکنندگي موها منجر شود.» بستن نادرست موها: به طور معمول خانم‌ها عادت دارند موهاي‌شان را از يک نقطه جمع کنند و ببندند و همين مساله، خطر آسيب ‌موها و شکنندگي آنها را در اين ناحيه افزايش مي‌دهد. بهتر است محل بستن موهايتان را هر روز تغيير دهيد و يا يک سانتي‌متر بالا و پايين کنيد. در ضمن استفاده از کش سر‌هاي يک‌پارچه (بدون درز) آسيب کمتري به موهايتان وارد مي‌کند. فراموش کردن پوست سر: براي رشد موهاي سالم، پوست سر شما نياز به تغذيه مناسب دارد. نبايد فراموش شود که يکي از آسان‌ترين کارهايي که مي‌توانيد انجام دهيد، اين است که پوست سرتان را با نوک انگشتانتان ماساژ دهيد. اين کار باعث بهبود جريان خون در پوست سر شما مي‌شود و در نتيجه مواد مغذي بيشتري به پوست سر مي‌رسد. پنهان کردن شوره‌هاي سر: تلاش براي پنهان‌کردن شوره‌هاي سر با کمک کرم‌هاي آرايشي مرطو‌ب‌کننده، روغن يا پماد فقط يک اقدام موقتي است، در حالي که شوره در واقع نوعي بيماري پوست سر است و بايد درمان شود. استفاده از شامپوهاي حاوي ساليسيليک اسيد، زينک پيريتيون، سلنيوم سولفايد و تار، از روش‌هاي درماني رايج براي از بين بردن پوست سر است.

محل تبليغات شما !