close
تبلیغات در اینترنت
اختلالات روانی
طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي
?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
♣کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه♣
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

اختلالات روانی

دکتر انلاين

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

تبليغات رزبلاگ

عطاري انلاين

طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي

?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
?کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه?
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

يافته‌هاي يك پژوهش: استرس امتحان، عملکرد سيستم ايمني بدن را مختل مي‌کند

 


سرويس: پژوهشي


محققان با بررسي موقعيت‌هاي استرس‌زا در بين دانشجويان دريافتند: شرايط استرس‌زا، از جمله حضور در امتحانات باعث کاهش سـلول‌هاي T با مارکر CD4 مي‌شود که اين امر زمينه را براي اختلال در سيستم ايمني بدن فراهم مي‌کند.

به گزارش خبرنگار پژوهشي ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، در سال‌هاي اخير مطالعات زيادي در ارتباط با اثر استرس حاد و مزمن بر عملكرد سيستم ايمني صورت گرفته است. تغييرات لكوسيت‌هاي خون محيطي و چگونگي عملكرد آن‌ها مي‌تواند بيانگر سلامتي و اختلال در سيستم ايمني بدن باشد.

مهري غفوريان بروجردنيا از گروه ايمونولوژي دانشگاه جندي شاپور اهواز، پژوهشي را با هدف بررسي اثر استرس ناشي از امتحان جامع علوم پايه بر زير جمعيت‌هاي لكوسيتي خون محيطي در بين دانشجويان داروسازي انجام داده است.

طي مراحل مقدماتي در روز امتحان علوم پايه از دانشجويان داروسازي كه قصد شركت در امتحان را داشتند، خون محيطي گرفته شد (گروه آزمون). سپس تعداد گلبول‌هاي سفيد، ميزان درصد زيرجمعيت‌هاي لكوسيتي شامل گرانولوسيت‌ها، لنفوسيت‌ها، مونوسيت‌ها و ائوزينوفيل‌ها با روش‌هاي هماتولوژيكي و درصد زير جمعيت‌هاي سـلول‌هاي T شامل سلول‌هاي T كمكي (ماركر CD4) و T سايتوتوكسيك (ماركر CD8) و نيز سلول‌هاي NK (ماركر CD56) با استفاده از دستگاه فلوسايتومتري و آنتي بادي‌هاي مونوكلونال تعيين شد

متن کامل در ادامه مطلب.

اختلال شخصيت اسکيزوئيد يعني چه ؟

_ بنيادي ترين ويژگي اختلال شخصيت اسکيزوئيد عبارت است از دوري گزيدن از روابط اجتماعي . ايـن افراد در ارتباط با ديگران قادر بـه ابراز عواطف عادي نيستند و اصولا دامنه عواطف آنان محدود است . اين ويژگي از ابتداي جواني و در زمينه هاي گوناگون زندگي آنان ، چه در محيط خانه و چه در تحصيل ، چه در کار و چه در زناشويي قابل ملاحظه است .                                                                                                                                                                 ايـن افراد اشتياقي براي برقراري دوستي و صميميـت با ديگران ندارند . از رابطه با مردمان پـرهـيـز مي کنند و بـر خلاف اکثـر انسان ها که از تـعـلـق بـه خانـواده يا گـروه هاي اجتماعي ديـگر لـذت مي برنـد ، از ايـن تعلقات رضايـت خاطر ندارند . آنها کار شبانه را بـه کار روزانه ترجيـح مي دهند ، زيـرا به ايـن ترتـيـب مجبـور نيستند با عده زيادي سر و کار داشته باشنـد . دوستان نزديک يا افراد مورد اطمينان ندارند . اين افراد در نخستين ديدارها معذب و ناراحت به نظـر مي رسنـد و از تماس چشمي دوري مي کنند . در ابراز خشم خود حتي در واکنش به تحريک مستقيم مشکل دارند که در نتيجه اين تاثير را پديد مي آورد که آنان فاقد هيجان هستند .

در حمله وحشت زدگي چه بايد کرد ؟

_ حمله وحشت زدگي از کنترل خارج شدن اضطراب است. علائم آن ممکن است شامل کوتاهي تنفس ، سرگيجه يا از حال رفتن، لرزيدن، تپش يا تندي ضربان قلب، عرق کردن، احساس خفگي، دل به هم خوردگي ، احساس کرختکي يا سوزش ، برافروختگي يا لرز ، درد يا ناراحتي در قفسه سينه باشد . کارهايي که خود مي توانيد براي رفع آن انجان دهيد : 1 - به خود بقبولانيد که اين حمله گذرا است ، معمولا ظرف 5 تا 10 دقيقه طول مي کشد . 2 - به خاطر بياوريد که هرگز کسي از حمله وحشت زدگي نمرده و ديوانه نشده است . به خود بگوييد اين هم مي گذرد . 3 - بر احساس خود غلبه کنيد و به خود بگوييد فقط يک احساس است . بگذاريد تنفس سخت را تجربه کنيد و به آرامي نفس بکشيد ، در اين حالت اکسيژن کافي دريافت مي کنيد . 4 - ده نفس آهسته عميق و ديافراگمي انجام دهيد . 5 - بـر روي اجسام اطراف خود تمرکز کنيـد . در ذهـن خـود اتاق ، لباسهايـتان ، صداها و بـوها را توصيـف کنيـد . توجه خود را هميشه از درون بدن به بيرون آن جلب کنيد.

با آلزايمر آشنا شويد

_ آلزايمر بيماري است که بر حافظه و توانايي هاي ذهني اثر مي گذارد . اين بيماري اغلب ، افراد بالاي 65 سال را گرفتار مي کند و علائم آن به تدريـج زيـاد مي شود و از يک سردرگمي و اختلال محدود حافظه به اختلال شديد و محدوديت جسمي مي رسد . علائم اوليـه آلزايمـر ، به علت کمبود يک ماده شيميايي در مـغـز و يـا در اثـر يک عفـونت ويـروسي است . علائم اوليـه آلزايمـر بـه شکل فرامـوشکاري ، کاهش دامنـه توجـه ، اشکال در محاسبات ساده ، اشکال در بيـان افکار و خلق و رفتـار متغييـر است اما علائم بعـدي آلزايمـر شامل فقـدان شديد حافظه ، تغييرات خلق و شخصيت ، فقدان کامل قضاوت و تمرکـز ، ناتواني در انجام تکاليف خانه يا رعايت بهداشت فردي است . هم اکنـون درمان قطعي آْلزايمـر وجـود دارد ، اما راههايي بـراي بهتـر زندگي کردن مبتلايان وجود دارد که شايد مهمترين آنها درک احساسات بيمار توسط افراد خانواده است که نخستين گام در ارائه بهترين مراقبت ممکن است .

اختلالات شخصيتي يعني چه ؟

_ برخي از اختلالات رواني ، در نخستين نگاه ، چندان جلب نظر نمي کنند و نشانه هاي آن چنان آشکار نيست که هر کس متوجه وجود بيماري در فـرد شود . شخص بيمار هم ، از بيماري خويش آگاه نيست و ذهنيـت و رفتارهاي خويش را مناسب مي پندارد اما اين اختلالات موجب ناراحتي و مشکلات فراواني بـراي اطرافيان بيمار و سبب ناکامي ها و شکست هاي متعدد بـراي خود بيمار مي شود .                                                                                                                                                                                                                          مهم تـريـن ويـژگي همه انواع « اختلالات شخصيـت » عبارت است از : ذهـنيـت انعطاف ناپـذيـر و رفتارهاي محدود که در اين مورد فرد مبتلا در برابر همه رويدادها و مسائل متنوع زندگي رفتارهاي بي انعطافي را نشان مي دهد که عموما به شکست او مي انجامد،هرچند که از ظرفيت هوشي کافي برخوردار است . اگر چه اطرافيان وي سريعا به نابه هنجار بودن ديدگاه و رفتار فرد مبتلا پي مي برند ، اما او خود و جنبـه هاي شخصيتي اش را سالم و طبيعي مي پنـدارد و صلاح انديشي ديگران را ناشي از ناآگاهي و يا سوءنيت آنان مي انگارد .

محل تبليغات شما !